Prečo začať s výučbou angličtiny u detí čím skôr a udržiavať jazyk živý pomocou doučovania?

120

Odborných názorov a výskumov, ktoré zdôrazňujú výhody dvojjazyčnosti, je v dnešnej dobe veľmi veľa. Vďaka znalosti druhého, ideálne celosvetovo uznávaného univerzálneho jazyka, dokážeme lepšie chápať štruktúru iných jazykov, získavame lepší a detailnejší pohľad na inú kultúru, dokonca môžeme oddialiť nástup Alzheimerovej choroby a nájsť si kdekoľvek na svete oveľa lepšie platenú prácu.

 

Pre získanie týchto a ďalšieho množstva iných výhod však nestačí o potrebách znalosti angličtiny len rozprávať a chváliť sa konkrétnou úrovňou, keď sú realita a prax často úplne iné.

Veľmi dôležité je vedieť jazyk aj aktívne používať a komunikovať spôsobom, ktorý sa od vás žiada. K tomu sú však potrebné hodiny práce, učenia a osvojovania si jednotlivých fráz aj gramatiky. A práve u detí je toho priestoru a času na osvojenie si cudzojazyčných schopností veľmi veľa.

Nemyslite preto len na seba, ale aj vaše deti, ktoré, čím skôr s učením cudzej reči začnú, tým bližšie im budú výhody, ktoré z takéhoto vzdelania plynú.

Nečakajte ale na druhý stupeň základnej školy alebo strednú školu. Dieťa je schopné si nový a druhý jazyk veľmi dobre osvojiť aj spolu s tým materinským. A dokonca môžu byť jeho dosiahnuté výsledky v škole a živote oveľa lepšie ako u detí, ktorých rodičia to pre nezmyselné obavy odkladali na neskôr.

Prinášame vám zoznam výhod a fantastických dôvodov, prečo by deti mali byť s cudzími jazykmi oboznámené čo najskôr.

Deti sa jednoduchšie učia

Určite ste to už na sebe veľmi dávno spozorovali, že s pribúdajúcim vekom je naučiť sa niektoré veci ťažšie. Áno, môžete im zasa lepšie chápať ako v mladosti, ale udržať ich v pamäti, kde je hromada ďalších dôležitých myšlienok, už tak jednoduché nie je. Pokiaľ by ste s tým ale začali už v rannom veku, ako to teraz môžu urobiť vaši potomkovia, zrejme by ste na tom boli oveľa lepšie.

Ľútosť vám však nepomôže, ale dobrý je jedna z možností, ktorú môžete na tento účel využiť a vaše deti angličtinu na ňom doučiť. Zábavnou formou a metódou, ktorej deti rozumejú a dokážu s jej pomocou pochopiť a naučiť sa všetky dôležité slovíčka i frázy a spojiť ich potom do jednej  ucelenej a zrozumiteľnej vety.

Deti majú na učenie viac času a priestoru

Opäť nielen odborníci, ale aj prax potvrdzuje, že na osvojenie si určitých viac či menej zložitých informácií potrebujeme veľmi veľa času. Dospelý človek, zamestnaný rodinou a prácou, ho má ale menej. Vaše deti však majú na to priestoru a možností viac. Dôležité ale je, aby to zároveň  bolo realizované aj formou, ktorá ich veku najviac vyhovuje.

Správne rozložené štúdium alebo doučovanie jazyka na má svoj význam a tempo, ktoré deťom a ich potrebám, veku alebo úrovni vyhovuje a rozumie.

Netreba však zabúdať na jeden veľmi dôležitý fakt, že osvojenie si a používanie viac ako jedného jazyka počas celého nášho života je kľúčom nielen k lepšiemu životu, ale aj novým príležitostiam, ktoré sa nám potom ponúkajú. Tak na to myslite.

Získajú viac šancí na úspech

Smer našej cesty nie je nikdy jasný a svoju budúcnosť nemôžeme vždy na sto percent predpovedať. U vašich detí však môžete ich smerovanie výučbou anglického jazyka do značnej miery ovplyvniť. Pozitívnym smerom a s tými najlepšími výsledkami. Stačí vybrať veku adekvátnu formu , pretože na školách s ňou začínajú neskôr a nie vždy sú osnovy ideálne nastavené, a môžete u nich prirodzený rozvoj a sebazdokonaľovanie takto podporiť.

Pamätajte však na to, aby zostali ich získané vedomosti využité a jazyk živý, pretože práve tréning šance na úspech zdvojnásobuje. S jazykovými tábormi organizovanými Volis Academy bude plnenie týchto cieľov naozaj jednoduché. Tak smelo do plánovania a výberu zábavnej formy cudzojazyčného vzdelávania.

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre