Predmety každodennej potreby a predsa je na nich niečo iné. Sú vyrobené zo zlata!

500

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo by ste urobili, keby ste mali na účte obrovskú sumu peňazí, priam nepredstaviteľnú? Alebo keby ste dostali trezor rovno plný zlatých dosiek? Niekomu by možno napadlo použiť to zlato na veľmi bizarné predmety – typicky známy toaletný papier. Samozrejme, že sa jedná o výstrednosť, no očividne sa nájdu ľudia, ktorí majú na vec celkom iný pohľad. A potom sú tu takí, ktorí sa len chytajú za hlavu a nestačia sa diviť. A ktovie, možno je zlato v niektorých prípadoch aj oveľa vhodnejším materiálom. 

Pripravili sme si pre vás zoznam bežných vecí, ktoré sú ale vylepšené tým, že sú zo zlata. Dajú sa kúpiť aj na internete, len platí, že nie všetci si ich aj môžu dovoliť. 

18K zlatá kreditná karta

Zdroj: wikimedia common

22 tisíc eur

Kráľovská mincovňa, ktorá vyrába mince pre Veľkú Britániu a ďalšie krajiny sa rozhodla vyrobiť pozlátenú kreditnú kartu, otázne zostáva pre koho je určená. Možno pre vysoko postavených ľudí, ktorí si až príliš vážia luxus. Platí, že karta má prístup k exkluzívnemu prémiovému účtu s názvom „Raris“, ktorý isto prináša viaceré výhody. 

Šnúrky do topánok z 24K zlata

Zdroj: wikimedia common

18 tisíc eur

Samozrejme, cena je za pár zlatých šnúrok, inak by to bolo príliš drahé, nemyslíte? Dokonca po tom, čo si ich objednáte, vám ich privezú až k vám domov a nie je vylúčené, že vám ich aj navlečú do topánok. 

24K zlaté slamky

Zdroj: wikimedia common

750 eur

Ide o slamky z nehrdzavejúcej ocele, ktoré sú ale zvnútra aj zvonka potiahnuté čistým 24K zlatom a majú o niečo väčší priemer, takže s nimi môžete piť aj husté smoothie. 

Vysávač s 24K zlatom

Zdroj: wikimedia common

950 tisíc eur

Všade prach, prípadne chlpy domácich miláčikov. Ale v prípade, že máte tento zlatý vysávač, nemajú šancu! Trochu nadnesená reklama, ale aspoň je pekný, no nie?

Zlatý olivový olej

Zdroj: wikimedia common

600 eur

Možno sa čudujete ako je to možné, no je to tak, že do klasického extra panenského olivového oleja sa pridajú 24-kartové jedlé zlaté plátky. Aby ak by sa vám to nezdalo ako dostatočne lukratívna ponuka, klient dostane i špeciálnu kartu s jedinečným číslom, ktorá mu umožní nákup plniacej fľaše zlatého olivového oleja a návštevu olivového hája na ostrove Hvar. 

Lego zo 14K zlata

Zdroj: wikimedia common

13 700 eur

Radosť by z neho mali deti, dospelí, zberatelia, skrátka každý (bodaj by aj nie, ak by si ho už raz zaplatil). Na praktickosti mu to nepridáva, ale ani neuberá a ako darček poteší. Netreba však zabúdať na to, že práve z tohto kúsku sa stavebnica neskladá (suma by bola enormná). 

Horský bicykel z 24K zlata

Zdroj: wikimedia common

470 tisíc eur

Vyrobený ručne a ešte k tomu potiahnutý čistým 24K zlatom. Aby to však nebolo málo nájdeme na ňom aj viac ako 600 čiernych diamantov a 500 zafírov. Sedadlo je prispôsobené k maximálnemu pohodliu, takže tento bicykel sa rozhodne oplatí. 

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre