Dnes sú to rozkošné zvieratá, ale ako vyzerali ich vzdialení predkovia? Zaručene vás prekvapia.

1269

Premýšľali ste niekedy nad tým, aký bol predok niektorých dobre známych zvierat? Možno, že áno alebo ste sa o tom dozvedeli v škole z učebných materiálov. Ale určite ste neskúmali príliš do hĺbky. Čo ak sa našli predkovia ešte z čias druhohôr? Cesta evolúcie je naozaj zdĺhavá, ťažká, niekedy desivá, ale aj nesmierne pútavá. 

Sami budete prekvapení, keď zistíte ako vyzeral predok takej rozkošnej nevinnej kačice, koňa alebo slona. Sme zvedaví, či nájdete podobnosti alebo sa vám to bude zdať ako výmysel. Čítajte ďalej a dajte nám vedieť, aké pocity to vo vás vyvolalo a aký názor ste si vytvorili. 

Velociraptory a kačice

Zdroj: ranker.com

Velociraptory sú známe pre vášnivého aj menej zaujatého fanúšika dinosaurov. Ich vzhľad je pre niekoho fascinujúci, no niekto iný by mohol povedať, že je skôr desivý. No málokto by predpokladal, že by mohol byť základom pre podstatu dnešných kačíc. Predsa len to bol jeden z najobávanejších a najvražednejších tvorov planéty v danom čase. No a teraz poznáme rozkošné a väčšinou priateľské kačice. Je to krok k prijateľnejšiemu? 

T-Rex a kurčatá

Zdroj: ranker.com

T-Rex je pravdepodobne najslávnejší a najstrašnejší dinosaurus zo všetkých (a nemusíte byť odborník, stačí sa pozrieť na obrázok a všimnúť si jeho mohutné telo, ostré pazúry a veľké desivé zuby). Oproti tomu tu máme kura – malé operené stvorenie s malým zobákom a veľkými očami. Ich beháky síce vedia zraniť, podobne ako aj zobák, no o život vás s najväčšou pravdepodobnosťou nepripravia. 

Andrewsarchus a ovce

Zdroj: ranker.com

Andrewsarchus bol skutočne hrozné monštrum. Veľkosťou nevynikal, ale aj tak jeden a polkrát presahoval grizlyho. Známy bol vďaka silným a mohutným čelustiam vďaka ktorým si vyslúžil povesť jedného z najsmrteľnejších zabijakov, ale jeho jediná línia, ktorá sa zachovala dodnes je rad Artiodactyla, ktorý zahŕňa celkom nevinného bylinožravca – ovcu.

Megacerops a kone

Zdroj: ranker.com

Stretnúť koňa alebo poníka je pravá nefalšovaná radosť. Sú krásne, majestátne a roztomilé. Videli ste ale predka, z ktorého majú pochádzať? Kone, veľkolepé, temperamentné a hrdé zvieratá, sú potomkami Megaceropsa (ktorý sa tak trochu podobal aj nosorožcovi). 

Diprotodony a koaly

Zdroj: ranker.com

Diprotodon patril k najväčším známym vačkovcom, aký kedy žili na Zemi. Rozhodne nepatril k neškodným tvorom. V prednej časti úst totiž skrýval 2 silné zuby. Žil v lese a živil sa listami z kríkov alebo stromov, čo sa nejaví nebezpečne, ale verte nám, nechceli by ste ho na túre stretnúť. Ich rod nakoniec vyhynul, ale zachovali sa bombati a koaly, ktorých tvár sa nápadne ponáša na ich predka. 

Platybelodon a slony

Zdroj: ranker.com

Dobre sa zapozerajte na obrázok a ihneď uvidíte podobné znaky. Platybelodon sa živil rastlinami, no ústa mal naozaj obrovské. Tiež mal hrozivé zuby, takže v prípade ohrozenia dokázal predstavovať veľké nebezpečenstvo. Dnešný potomkovia, slony, sú o niečo mierumilovnejší. 

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre