Prekvapujúce fakty zo zákulisia filmových hitov, o ktorých ste zrejme netušili

4591

Určite všetci máme radi filmy a aspoň raz za čas si doprajeme oddych pri nejakom svojom obľúbenom. Niektoré sú naozaj vydarené kúsky a zbierajú Oscarov i obdiv celého sveta. Za hereckými výkonmi sa však často skrýva čosi navyše. A to najmä v prípade tých najlepších. Prečítajte si teraz zaujímavé fakty z nakrúcania týchto svetových trhákov.

Teória všetkého

V e-mailovej správe, ktorú poslal Stephen Hawking režisérovi Jamesovi Marshovi o hraní Eddieho Redmayneho, génius napísal, že tam boli určité body, keď si myslel, že sleduje samého seba. Stephen Hawking tiež požičal filmárom svoju medailu Companion of Honor a jeho podpísanú prácu, aby ich mohli použiť ako pravé rekvizity vo filme.

Titanic

Potom, ako Kate Winslet zistila, že sa musí vyzliecť pred Leonardom DiCapriom, tak sa rozhodla prelomiť ľad a keď sa prvýkrát stretli, žmurkla na neho.

Armageddon

NASA ukazuje tento film počas tréningového programu svojho manažmentu. Noví manažéri dostanú úlohu pokúsiť sa nájsť čo najviac chýb. Takto bolo nájdených už minimálne 168 chýb.

Terminátor

Jedno popoludnie počas prerušenia natáčania sa išiel Arnold Schwarzenegger naobedovať do reštaurácie v centre L.A.. Uvedomil si však príliš neskoro, že má stále na tvári make-up Terminátora – s chýbajúcim okom, vystavenou čeľusťou a spálenou pokožkou.

Interstellar

Na scénu kukuričného poľa sa Christopher Nolan rozhodol vypestovať viac ako 200 hektárov kukurice. Vedel totiž, že je to uskutočniteľné a výhodné už z jeho predošlej práce na filme Muž z ocele (2013). Kukurica bola potom predaná a skutočne priniesla zisk.

Pán prsteňov: spoločenstvo prsteňa

Herci často museli lietať na vzdialenú zastávku vrtuľníkom. Sean Bean (Boromir) sa však lietania bál a bol by ochotný letieť len vtedy, keby to bolo absolútne nevyhnutné. Keď fotografovali scény spoločenstva, ktoré prechádzalo zasneženými horami, strávil každé ráno dve hodiny lezúc od základne až ku konečnému cieľu blízko vrcholu hory. A po celý čas bol oblečený ako Boromir.

John Wick 2

Keanu Reeves predviedol sám až 95 percent bojových scén. Aby sa pripravil a zvládol túto úlohu, trénoval tri mesiace. Jeho výcvik pozostával z džuda, brazílskeho Jiu-Jitsu, streľby a trénovanim šoférovania.

Jurský park

Zvuky, ktoré vydávajú Velociraptory pri komunikácii sú rovnaké, aké vydávajú korytnačky pri sexe.

Ja, legenda

Will Smith bol taký nadšený zo zvieracej hviezdy, že sa fenku pokúsil po natáčaní získať a vziať si ju domov. No jej tréner o tom nebol natoľko presvedčený, aby mu ju dal.

Rocky IV

Sylvester Stallone sa chcel uistiť, že boxerské scény vyzerajú vo filme skutočne, a preto dal Dolphovi Lundgrenovi pokyn, aby ho skutočne zasiahol. Kvôli úderu, ktorý inkasoval do hrude, musel byť Stallone v intenzívnej starostlivosti štyri dni.

Labyrint

Produkcia musela najať lovcov hadov, aby sa ubezpečili, že v oblastiach natáčania žiadne nie sú. A pred začiatkom natáčania našli až 25 jedovatých hadov. Najväčší z nich meral 1,5 metra.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre