Príbeh ako z filmu – 4 deti ukradli auto a vydali sa na takmer 1 000 km dlhý výlet!

817

Príbeh ako z filmu, no reálna situácia. 4 deti z Austrálie zažili dobrodružstvo, z ktorého by dostal infarkt nejeden rodič. Im sa však tento výlet po krajine nesmierne páčil a užívali si ho naozaj dlho. Jeden z chlapcov ukradol rodinné auto a spolu s ďalšími 3 deťmi sa vydali na 965 kilometrový výlet. Toto sa skutočne stalo.

australia road fotografia
Foto od flok85 Ilustračné

Deti vo veku 10 až 14 rokov začali svoju púť v meste Rockhampton, v štáte Queenslande, a to na aute Nissan Patrol. Prešli takmer 1 000 kilometrov, až ich v meste Grafton nachádzajúcom sa v Novom Južnom Walese zadržala polícia. Keď polícia deti našla, tie okamžite zamkli dvere vozidla a odmietli z neho vystúpiť. Policajti boli nútení rozbiť okno auta. Aj oni samotní boli prekvapení, keď tam našli troch maloletých chlapcov a jedno dievča.

Jazda bez vodičského preukazu nie je jedinou nezákonnou činnosťou, ktorej sa deti dopustili. Počas svojho „výletu“ sa zastavovali na čerpacích staniciach popri ceste a stále odišli bez platenia. Deti napokon vzali do väzby, no polícia tvrdí, že neboli zatknuté. Podobných bizarných prípadov je však oveľa viac. Napr. minulý rok iba 12-ročný chlapec ukradol svojej mame kreditnú kartu a rezervoval si štvordňovú dovolenku na Bali. Deti sú skutočne vynaliezavé a nevyspytateľné, a preto je potrebné na nich dávať pozor vždy a všade.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre