Príbeh 12-ročného dievčaťa, ktorú učitelia pre jej postavu ponížili a vyslúžili si za to obrovskú vlnu kritiky

1118

Na začiatku školského roka cíti každé dieťa vzrušenie. Ide predsa o nový začiatok a pre mnohých o novú životnú etapu. Pre 12-ročnú Nevie sa však veľmi rýchlo zmenilo na poníženie, keď si ju učiteľka vzala nabok a komentovala jej obtiahnuté nohavice.

 

Pre Nevie sa školský deň začal celkom bežne. Bola rada, že sa vidí s priateľmi, a tešila sa na nový školský projekt. Keď prechádzala chodbou, jej deň nabral nečakaný spád. Učiteľka ju upozornila, že má príliš tesné nohavice a porušuje tým dress code školy. Následne ju poslala prezliecť sa do náhradnej uniformy, ktorú poskytla škola. Zo začiatku sa to javilo ako jednoduché riešenie, keď sa však dievča pokúšalo uniformu obliecť, bola jej malá.

Photo of Empty Class Room
Foto od
Dids na Pexels

Jej mama Tasha uviedla, že Nevie sa do školy veľmi tešila. Starostlivo si všetko pripravila a ráno sršala radosťou. Keď jej však počas dňa napísala, aby zistila, ako sa má, neverila vlastným očiam. Následne jej mame triedna učiteľka povedala, že jej nohavice boli príliš tesné. Informovala ju aj o tom, že dievča vzali do miestnosti, kde si mala skúšať školské nohavice a sukne, no nič z toho jej nesedelo. Dievča preto muselo zakaždým vyjsť z miestnosti a túto skutočnosť im oznamovať.

Children in School Uniform Playing Rock Paper Scissors
Foto od
Thirdman na Pexels

Nevie sa pre prístup učiteľky cítila ponížená, skončila v slzách a zavolala svojej mame. Okrem toho prízvukovala, že škole nespôsobuje žiadne problémy. Dodržiavala aj pravidlá o uniformách, pre jej väčšiu postavu však pôsobila obtiahnuto.

Jej skúsenosť dnes slúži ako pripomienka toho, že pravidlá nie sú viac ako rozumný a empatický prístup. Je dôležité myslieť na to, ako sa druhý človek cíti a čo mu môže naše správanie do budúcna priniesť.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.