Emotívny príbeh zdravotnej sestry, ktorá adoptovala dievčatko s vrodenými zdravotnými problémami

99

Prinášame vám príbeh lásky, z ktorého sa vám natlačia slzy do očí. Ide o príbeh Mackenzie a dievčatka s vrodenými zdravotnými problémami Athenu, medzi ktorými sa vytvorilo zvláštne puto. Práve to bolo dôvodom ich srdcervúceho zážitku. Pohodlne sa usaďte, pretože vám dnes prinášame neobyčajnú cestu týchto dvoch silných bytostí, ktorá vo vás zanechá silné pocity.

 

Mackenzie Denich pracuje ako zdravotná sestra na JIS v detskej nemocnici. Vždy snívala byť matkou, preto ju jej povolanie mimoriadne napĺňalo. Keď sa jedného dňa vybrala s matkou do kostola a natrafila na manželský pár, ktorý chcel dať svoje nenarodené dieťa na adopciu, myslela si, že sa jej osud snaží niečo naznačiť. Jej matka okamžite povedala, že Mackenzie si dieťa rada adoptuje. Hoci sa pár k tejto ponuke nevyjadril, Mackenzie začala po príchode domov spisovať zoznam vecí, ktoré bude dieťatko potrebovať. Keďže však rodičia nenarodeného dieťaťa, na návrh jej matky neodpovedali, ovládli ju pochybnosti. Neverila, že by ho chceli dať slobodnej žene bez predchádzajúcich skúseností s rodičovstvom. Preto túto myšlienku odsunula nabok a viac s ňou nestrácala čas.

 

V polovici októbra 2021 sa však všetko zmenilo. V práci sa stretla s malou Athenou, a to len štyri hodiny po jej narodení. Na tento moment si spomína ako na niečo silné. Uviedla, že cítila, ako ju bábätko potrebuje. Narodilo sa totiž s niekoľkými zdravotnými komplikáciami. Nasledujúci deň ju biologická babka Atheny oslovila, či by mala záujem o adopciu. Mackenzie bez váhania ponuku prijala a po troch týždňoch si Athenu priviedla domov.

Dieťatko trpelo rázštepom pery a podnebia a odpojeným pažerákom, čo si vyžadovalo lekársky zákrok. Keďže Mackenzie v odbore pracovala a pochádzala z rodiny zdravotných sestier, vedela, ako má postupovať. Veľkej podpory sa jej dostalo aj zo strany svojich súrodencov a rodičov, ktorí sa o bábätko starali, keď bola Mackenzie si v práci.

V júli 2023 zažila Mackenzie niečo nezabudnuteľné. Práve vtedy jej totiž bola Athena zverená do opatery aj právne. Na celý proces adopcie si spomína ako na bláznivú jazdu na horskej dráhe. Bola to zmes silných emócií, ktorá však vyústila do šťastného konca.

 

Uviedla, že jej cieľom je poskytnúť Athene tú najlepšiu možnú (nielen zdravotnú) starostlivosť a sústrediť sa aj na jej citové potreby. Athena dnes funguje za pomoci načúvacieho prístroja a výživovej trubice, pričom sa zúčastňuje aj logopedickej terapie. Hoci je menšia ako deti v jej veku, Mackenzie uviedla, že pre ňu sú to len nepodstatné detaily. V súčasnosti sa o ňu stará 15 špecialistov, vďaka ktorým podstúpila už šesť operácií. Napriek jej ťažkému životnému príbehu je to živé dieťa s láskou k zvieratám, farbičkám a dobrodružstvám.

Hoci je adopcia vnímaná často ako niečo, čo mení život deťom, mení ho aj ostatným. Ukázalo sa totiž, že ľudia, ktorí si adoptujú deti, žijú v priemere dlhšie. Tak či onak, pri adopcii nejde o dlhší život. Ide o poskytnutie druhej šance nielen dieťatku, ale aj sebe. Preto nebuďme voči tomuto procesu skeptickí. Práve naopak, rozprávajme sa o ňom a vzdelávajme sa aj v tomto smere. Množstvo detí totiž čaká na to, kým príde uvedomelý človek, ktorý ich bude ľúbiť tak, ako si zaslúži každý z nás.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.