Zobrali im pozemok, keď mal 6 rokov. O 23 rokov neskôr ho ziskal späť

415

Jordan Kinyera, mladý muž z Ugandy so silnou vierou v spravodlivosť, sa rozhodol pre neobyčajnú cestu, aby získal späť rodinný pozemok, ktorý zobrali jeho otcovi keď mal Jordan 6 rokov. Aj vďaka tomu sa rozhodol ako malý chlapec, že sa stane právnikom.

Zdroj: YouTube

Mladý muž a jeho odhodlanie

Jordanov príbeh začal pred viac ako dvadsiatimi rokmi, keď bola jeho rodine odobratá pozemková pôda. Bez ohľadu na ťažkosti, ktoré mu vstupovali do cesty, sa rozhodol, že sa nepoddá a bude bojovať za spravodlivosť. Rozhodol sa študovať právo, aby mohol získať potrebné znalosti a nástroje na to, aby sa postavil svojmu prípadu tvárou v tvár.

Cesta za znalosťami

Jordanov boj za návrat rodinného pozemku nebol jednoduchý. Aby sa mohol postaviť na roveň s právnickými špecialistami, musel absolvovať náročné a namáhavé štúdiá práva. Jordan si však uvedomil, že táto námaha nie je len pre jeho vlastný prospech, ale aj pre dobro jeho rodiny a pre tých, ktorí trpia podobnými neprávosťami.

IMG 0187
Zdroj: YouTube

Návrat triumfu

Po rokoch intenzívneho štúdia, prípravy a neochvejného odhodlania sa Jordan konečne dostal do štádia kedy bol schopný obhajovať na súde svoju rodinu. S novými znalosťami práva a podporou svojej rodiny podal prípad na súd a bol odhodlaný bojovať a získať späť rodinný pozemok. Jeho argumenty a presvedčenie dokázali, že právo je na jeho strane a že je neprípustné, aby neprávom stratil to, čo patrí jeho rodine.

IMG 0186
Zdroj: YouTube

Inšpirácia pre všetkých

Jordanov príbeh sa stal inšpiráciou pre mnohých, ktorí čelia nespravodlivosti a útlaku. Tento súdny spor trval dlhé roky a pozemok získali späť až ked mal Jordanov otec 82 rokov. Rozhodol sa, že bude pomáhať ľudom v podobných situáciách, pretože spory o pôdu bývajú v Ugande bežné.

Jeho odhodlanie, vytrvalosť a ochota učiť sa novým veciam ukazujú, že každý kto naozaj chce môže dokázať veľké veci, ak má pevnú vieru a neustále sa snaží zdokonaľovať.

Zdroj

 

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.