Príbeh strýka, ktorý zbohatol len vďaka tomu, že sa šiel vysr*ť – A to doslova!

7596

Užívateľ sociálnej siete Quora sa nedávno podelil o zaujímavý príbeh o „najdivnejších príbehoch, ktoré viedli k rozprávkovému majetku“ . Príbeh sa odohral v 80 rokoch v Nigerií, ktorá bola v tom čase po zdrvujúcej vojne. Bohatých bolo doslova len 1% obyvateľov a z toho bolo 95% vojakov.

Peniaze
Foto: Pixabay

 

 

Emmanuelov strýko tak ako mnoho iných migroval v tom čase za prácou do väčších miest. Prvým plánom bolo skúsiť to v meste Lagos avšak tam sa mu dostať nepodarilo a tak musel zmeniť plán svojej cesty a vrátiť sa .

Po ceste naspäť na ňho prišlo nepríjemné nutkanie vykonať „veľkú potrebu“. Nutkanie bolo natoľko veľké, že nebol čas a strýko musel vystúpiť z auta, zamknúť a a odbehnúť do najbližších kríkov. Schovaný v kríkoch počul ako sa blížia ľudia – boli to vojaci !

Z úkrytu sledoval partiu vojakov ako ukrývajú vrecia – viac ako 12 vriec, ktoré prikryli lístím a konármi. Keď sa vojaci stratili z dohľadu, strýko neváhal a jedno z vriec otvori. Na jeho prekvapenie bolo plné peňazí !

Rýchlo utekal po auto nahádzal doň vrecia a odšoféroval preč. Strýko zbohatol len vďaka tomu, že sa šiel doslova vysr*ť .

Situácia v Nigérií.

Len za posledný rok za v meste Lagos našlo viac ako 200 miliónov dolárov v hotovosti. Skorumpovaní úradníci a armáda ukrývali peniaze chudobných ľudí všade po krajine. Nigéria je momentálne rozkradnutá, po celej krajine sú peniaze určené na zdravotníctvo, školstvo, infraštruktúru ukryté v domoch, kde nikto nebýva.

Strážia a schovávajú ich samotní obyvatelia a odmietajú sa peňazí akokoľvek vzdať v prospech vlády.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre