Príbehy stratených ľudí, ktorí sa akoby zázrakom našli. Čo si však museli prežiť? 

1772

Ich rodiny stratili nádej, že ich ešte uvidia, keď zázračné okolnosti viedli k ich opätovnému stretnutiu.

Mary Seow

shutterstock 6703212a scaled 1
Zdroj: shutterstock

Mary Seow sa nechala presvedčiť, aby predala svoj dom v Singapure a presťahovala sa do Číny, kde investovala peniaze, a až príliš neskoro si uvedomila, že to všetko bol podvod. Prišla o všetko. Seow sa snažila zarobiť si nejaké peniaze zametaním ulíc a donáškou tovaru, ale nestačilo to na to, aby získala späť to, čo stratila a mohla sa vrátiť. Po ceste do Hongkongu Seow nasledovala príklad iných ľudí, ktorí sa stali bezdomovcami – spala v 24-hodinovom McDonald’s. Keď AP zverejnila príbeh o „McRefugees“, rodina Mary S. videla jej meno na obrazovke, a tak jej syn ihneď odletel do Hong Kongu, aby ju priviedol domov.

Raudhatul Jannah

indonesia tsunami surivor reunion aug 2014 scaled 1
Zdroj: shutterstock

Vtedy štvorročná Raudhatul Jannah nebola ani zďaleka jedinou osobou oddelenou od rodiny počas cunami v Indonézii v roku 2004 – no mohla byť tým najzázračnejším. Ju spolu so starším bratom odplavilo, aj keď sa ich rodičia pokúšali udržať ich na plávajúcej doske dreva. Po mesiaci hľadania boli presvedčení, že sa obe deti utopili. O desať rokov neskôr však Raudhatulov strýko zbadal dospievajúce dievča, ktoré sa nápadne podobalo na jeho nezvestnú neter. Ihneď na to upozornil políciu, pričom sa v rámci vyšetrovania ukázalo, že malé dievčatko v poslednej chvíli zachránil rybár a jeho matka sa ho ujala a vychovávala po dobu desatich rokov. 

Stratený bulteriér

owners reunited with pet dog ten years after it went missing barry wales britain 17 jan 2014 scaled 1
Zdroj: shutterstock

Vždy nemusí ísť len o nezvestnú osobu. My vám povieme príbeh psa, ktorý sa vám bude zdať rovnako neuveriteľný. Keď mal stafordšírsky bulteriér tri roky, zmizol zo záhrady svojich majiteľov. Rodina, vrátane vtedy 11-ročného Siona Coxa, strávila mesiace hľadaním svojho vzácneho miláčika, no bezvýsledne. O desať rokov neskôr Coxovej mame zavolali z 20 míľ vzdialenej chovateľskej stanice, že našli ich strateného psa! Bol zanedbaný a teda zjavne opustený, ale bol veľmi šťastný, že je späť so svojimi starými majiteľmi.

Franklin Villca Huanaco

bolivia missing child may 2011 scaled 1
Zdroj: shutterstock

Vo veku desiatich rokov všetko, čo Franklin Villca Huanaco chcel, bolo byť späť so svojou mamou, ktorá pracovala na mieste vzdialenom viac ako 130 míľ. Nákladné auto, do ktorého sa bolívijský chlapec schoval, aby ho k nej doviezli, však nešlo cestou, akou Franklin plánoval, a po dvojdňovej ceste sa ocitol v Čile – 620 míľ v opačnom smere. Ujala sa ho miestna žena a starala sa o neho, zatiaľčo celoštátna spravodajská stanica zverejnila správu o stratenom chlapcovi. Huanacova mama, ktorá v tom čase pracovala na bolívijskej farme sa o tom dopočula a okamžite ​​príbeh a okamžite odletela do Čile, aby sa so synom srdcervúco zvítala a vzala si ho domov. 

Andrew Thompson

shutterstock 6998784d scaled 1
Zdroj: shutterstock

Rodičia trojročného Andrewa Thompsona viedli chaotický spor o jeho opatrovníctvo, keď ho jeho matka uniesla a priviedla do Nemecka – pričom na seba nenechala žiadny kontakt. Dokonca ani jeho otec Ken Thompson netušil, kde sa jeho syn nachádza. O dva roky neskôr, stále bez nových správ, Ken opustil prácu veliteľa hasičov, aby mohol cestovať po Európe a nájsť svojho syna Andrewa. Asi po štyroch mesiacoch cesty Kenovi zavolal rodinný priateľ. Riaditeľ školy našiel 180 upozornení Interpolu ohľadom šesťročného dieťaťa, ktoré sa jeho mama pokúšala prihlásiť do školy v Amsterdame. 

Barbara a La’Myra Briley

missing family members 28 dec 2016
Zdroj: shutterstock

Na Štedrý večer 2016 vzala Barbara Briley svoju päťročnú pravnučku La’Myru Briley na výlet z New Jersey k rodine v Severnej Karolíne. Barbara zavolala svojmu synovi a dcére, keď uviazli v premávke vo Virgínii, ale ani hodinu po odhadovanom čase príchodu jej ešte nebolo – a telefonáty znepokojenej rodiny smerovali priamo do hlasovej schránky. Našťastie, o štyri dni neskôr, miestny obyvateľ v okrese Dinwiddie vo Virgínii kráčal so psom po husto zalesnenej poľnej ceste, keď narazil na auto, ktoré spoznal vďaka reportáži, ktorú videl v správach. Barbara ležala na zemi 300 stôp od auta a nemohla sa pohnúť a malá La’Myra bola hneď vedľa nej. Po celý čas sa snažila svoju babku zahriať a dať jej napiť, či najesť. Dodnes je záhadou ako sa im podarilo prežiť ťažkú zimu zdanlivo bez ujmy. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.