Profesor sa rozhodol uvariť jedlá podľa receptov starých 3770 rokov vyrezaných na mezopotámskej doske

3968

Tieto koronové časy určite u mnohých ľudí prebudili akéhosi „spiaceho kuchára“ a u iných ešte zintenzívnili túto činnosť. Ľudia začali variť doma oveľa viac a aj preto si niektorí skúsili nové recepty. Niektoré zas veľmi nezvyčajné a medzi takých patrí aj Bill Sutherland.

Profesor biológie na univerzite Cambridge uvaril niekoľko pomerne zložitých jedál, ktorých recepty boli dokonca vyrezané na starodávnej mezopotámskej doske. Zdá sa, že tieto 3770-ročné jedlá v podobe jahňacieho mäsa či špeciálneho vývaru sú jednými z najstarších známych receptov vôbec. Bill napokon napísal na svojom Twitteri, že je to najlepšie mezopotámske jedlo, aké kedy jedol. Najviac mu podľa jeho slov zachutil jahňací guľáš.

1

Uvarené jedlo sa skladalo z celkom 4 jedál a jedného bochníka chleba. Chlapík však priznal, že nikdy by si nebol pomyslel, akú pozornosť si získa toto jeho varenie a koľko ľudí naň bude reagovať.

2

3

4

5

6

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.