YouTuber prišiel s projektom, vďaka ktorému sa dostane k pitnej vode pol milióna ľudí v Afrike

1219

Počuli ste už o YouTuberovi s pseudonymom MrBeast? Nedávno zverejnil video, ktoré sa okamžite stalo virálnym. Natočil totiž svoju cestu do Kene a iných častí Afriky, kde vybudoval 100 studní na pitnú vodu. Projekt stál tisícky dolárov a čoskoro bude mať vďaka nemu prístup k pitnej vode viac ako pol milióna ľudí.

24ff7e5682b33005f259b1bd06.jpg
Zdroj: MrBeast/YouTube

Skutočné meno YouTubera je Jimmy Donaldson a preslávil sa práve filantropiou. Míňa milióna na pomoc ľuďom a jeho filozofia ho doviedla aj k najnovšiemu projektu s vodou. Toto video má dnes viac ako 72 miliónov pozretí a niet sa čo diviť. Je potrebné, aby sa podobné myšlienky čo najviac šírili medzi ľudí.

be628e57428bf26dc4e42acb2c.jpg
Zdroj: MrBeast/YouTube

Vo videu Jimmy uviedol, že je zvláštne, že podobné veci musí robiť YouTuber. Vzápätí však dodal, že niekto to robiť musí. Projekt pozostával z vŕtania 52 studní v Keni pomocou obrovskej vŕtačky. Okrem toho sa vylepšili aj školské zariadenia a postavili bezpečné mosty.

Podobné projekty realizoval aj v Zimbabwe, Ugande, Somálsku a Kamerune. Celkovo sa tak k pitnej vode dostane približne pol milióna ľudí.

afaaf25faf9681f1a037726c31.png
Zdroj: MrBeast/YouTube

Na videu môžete vidieť aj úprimné a dojemné reakcie ľudí, pre ktorých bol projekt realizovaný. Je dôležité pomáhať znevýhodneným komunitám po celom svete a netreba na to veľké prostriedky. Stačí, ak každý z nás daruje malé percento. Keď sa totiž spoja dobrí ľudia, dokážu toho naozaj veľa!

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.