YouTuber prišiel s projektom, vďaka ktorému sa dostane k pitnej vode pol milióna ľudí v Afrike

1315

Počuli ste už o YouTuberovi s pseudonymom MrBeast? Nedávno zverejnil video, ktoré sa okamžite stalo virálnym. Natočil totiž svoju cestu do Kene a iných častí Afriky, kde vybudoval 100 studní na pitnú vodu. Projekt stál tisícky dolárov a čoskoro bude mať vďaka nemu prístup k pitnej vode viac ako pol milióna ľudí.

Zdroj: MrBeast/YouTube

Skutočné meno YouTubera je Jimmy Donaldson a preslávil sa práve filantropiou. Míňa milióna na pomoc ľuďom a jeho filozofia ho doviedla aj k najnovšiemu projektu s vodou. Toto video má dnes viac ako 72 miliónov pozretí a niet sa čo diviť. Je potrebné, aby sa podobné myšlienky čo najviac šírili medzi ľudí.

Zdroj: MrBeast/YouTube

Vo videu Jimmy uviedol, že je zvláštne, že podobné veci musí robiť YouTuber. Vzápätí však dodal, že niekto to robiť musí. Projekt pozostával z vŕtania 52 studní v Keni pomocou obrovskej vŕtačky. Okrem toho sa vylepšili aj školské zariadenia a postavili bezpečné mosty.

Podobné projekty realizoval aj v Zimbabwe, Ugande, Somálsku a Kamerune. Celkovo sa tak k pitnej vode dostane približne pol milióna ľudí.

Zdroj: MrBeast/YouTube

Na videu môžete vidieť aj úprimné a dojemné reakcie ľudí, pre ktorých bol projekt realizovaný. Je dôležité pomáhať znevýhodneným komunitám po celom svete a netreba na to veľké prostriedky. Stačí, ak každý z nás daruje malé percento. Keď sa totiž spoja dobrí ľudia, dokážu toho naozaj veľa!

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre