Psík pomohol majiteľke prekonať depresie a zachrániť ju pred samovraždou. Takto sa mu teraz rozhodla odvďačiť

671

Možno povedať, že častokrát je pes oveľa lepším psychológom resp. terapeutom, ako skutočný špecialista v danom odbore. Inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Zlatý retriever Moxie totiž zachránil svoju majiteľku pred spáchaním samovraždy. 

3 5
Foto od youtube

Christy Gardnerová je bývalá armádna seržantka, ktorá pri jednej akcii prišla o obe nohy. Keď sa vrátila domov do svojho domu v Lewistone, dostala Moxie, aby jej pomohla s každodennými úlohami. Čo však žena nepredpokladala bolo, že tento zlatý retriever ju dokáže vytiahnuť z hlbokých depresií a zachrániť pred samovraždou. „Je absolútnym záchrancom môjho života a to doslovne,“ povedala Christy.

1 8
Foto od youtube

36-ročná veteránka sa cítila byť voči jej spoločníkovi zaviazaná a chcela tento dlh Moxie nejako splatiť. Vymyslela zaujímavý spôsob. Stala sa z nej opatrovateľa a vo svojej opatere má momentálne šteniatko „Tiny Tim“. Toto šteniatko má zdravotné problémy, pretože je postihnuté na jednu nohu, ktorá je nefunkčná. Žena však neúnavne pracuje na jeho výcviku a chce, aby sa z neho stal pes terapeut na miestnej základnej škole. Verí, že toto nie celkom zdravé šteňa raz môže pomáhať študentom.

2 9
Foto od youtube

Zdravotný stav malého psíka došiel až do takého štádia, že nohu mu museli amputovať a majiteľka si dokonca našla ďalšie práce, aby mu operáciu vôbec mohla zaplatiť. No tento čin nezostal bez odozvy a žena už nebude musieť takto tvrdo pracovať, pretože spoločnosť Vetriscience jej čin ocenila. Rozhodla sa podať pomocnú ruku a majiteľke psíkov darovala 10 000 dolárov. 

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.