Psy sú okrem skvelých spoločníkov aj nenahraditeľní záchranári. Muž sa nechal zasypať snehom a natočil záchrannú akciu psíka

566

„Ak v nebi nie sú psy, tak potom keď zomriem, chcem ísť tam, kam idú aj oni.“ Takto kedysi opísal známy americký herec Will Rogers spojenie s týmito neskutočnými milujúcimi zvieratkami. A s týmto výrokom možno len a len súhlasiť. Pes je jednoducho úžasný tvor.

Foto od boredpanda

Psy však nie sú len tí najlepší spoločníci a lojálni priatelia, ale tiež najlepší ochrancovia, ktorí urobia všetko čo je v ich silách, aby vás udržali v bezpečí a zdraví. Mountain Rescue Search Dogs England je charitatívna organizácia, ktorá sa venuje výcviku záchranárskych psov. Ich psy sú špeciálne cvičení na to, aby pomáhali ľuďom vo voľnej prírode a sú v tomto skutočne nenahraditeľní. Nedávno nahral jeden z dobrovoľníkov video, v ktorom sa táto pravda opäť potvrdila.

Foto od boredpanda

Stratiť sa v „divočine“ je väčšinou veľmi nebezpečné a desivé. Títo psí záchranári sú však pravidelne školení najmä na to, aby hľadali ľudí pochovaných v snehu. Počas jedného výcviku zasypali dobrovoľníka vyzbrojeného kamerou snehom. Na videu je vidieť, ako rýchlo sa takýto pes dokáže prehrabať cez tieto biele masy až k človeku. Psík, ktorého uvidíte nižšie má 4 roky a volá sa Flo.

Foto od boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre