Pushinka – milované šteniatko Studenej vojny

735
dog gift fotografia
Foto od Le Howl Studio

Počas Studenej vojny si sovietsky líder Nikita Khrushchev a americký prezident John F. Kennedy často posielali listy. Aj napriek tomu, aké boli medzi ich krajinami spory, si títo dvaja veľkí muži posielali dopisy a taktiež dary. Jeden z darov mal meno Pushinka, ktorej matka bola jedným z prvých psov, ktorí sa dostali do vesmíru a vrátili sa aj nažive späť na zem.

„Moja mama mi vravievala zábavný príbeh,” hovorí Caroline Kennedy. Caroline dnes pracuje na americkej ambasáde v Japonsku, avšak zhruba pred päťdesiatimi rokmi bola bábätkom, ktoré vyrastalo v Bielom dome.

„Sedela vedľa Khrushcheva na večere v rakúskej Viedni. Keď už došli témy, o ktorých by sa mohli zhovárať , spomenula mama psa Strelku, ktorú Rusi vyslali do vesmíru. Behom konverzácie sa opýtala aj na to, či má strelka aj nejaké šteniatka. Niekoľko mesiacov na to dorazilo domov malé šteniatko a môj otec nemal potuchy odkiaľ je, ani že za to mohla moja mama.”

Šteniatko bolo potomkom Strelky a jej meno bolo Pushinka. Na oficiálnom registračnom certifikáte bola kastrovaná.

„Pushinka bola veľmi roztomilá a huňatá,” hovorí Caroline Kennedy. Zaujímavým faktom je, že aj jej meno v preklade z ruštiny znamená huňatá. Kennediho dopis na poďakovanie za darček Khrushchevovi je len jeden z mnohých listov, ktoré si prezidenti medzi sebou vymenili.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre