Radikálne hmotnostné zmeny hercov. Toto boli ochotní urobiť pre hereckú rolu!

1104

Aby herec alebo herečka dostali životnú rolu sú ochotní urobiť úplne všetko. Ak je pre stvárnenie danej postavy potrebné nechať si narásť vlasy, bradu alebo naopak sa ostrihať, všetko ostatné musí ísť bokom. Nezastaví ich ani niečo také, ako je nutnosť enormne schudnúť alebo naopak pribrať a to v neskutočne krátkom čase. Možné je všetko a našli sa ľudia, ktorí neváhali do toho ísť.

Spôsob, akým je možné to dosiahnuť je rôzny. Niekto cvičil niekoľko hodín každý jeden deň, iní jedol špeciálne jedlá s cieľom nabrať objem. Tak či onak to zdravé nebolo a nie zriedka to zanechalo následky. Človek je ale schopný veľkých vecí. Napokon sami posúďte, či je normálne zájsť až do takých (občas aj život ohrozujúcich) extrémov.

Extrémne chudnutie a priberanie Toma Hanksa ovplyvnilo jeho diabetes II. stupňa

Zdroj: wikimedia common

Tom Hanks, jeden z najlepších hercov svojej generácie, sa nikdy neštítil pre svoju úlohu urobiť absolútne všetko. Kvôli niektorým filmov to znamenalo rapídne schudnúť alebo pribrať. V roku 1992 musel pre úlohu trénera bejzbalu pribrať 13 kilogramov. O rok na to zase kvôli inej úlohe právnika s HIV musel 15 kilogramov schudnúť. Ďalším príkladom bol rok 2000, kedy schudol až 22 kilogramov!

Tento životný štýl sa ale podpísal aj na jeho zdraví. Kvôli tomu sa v súčasnosti vyhýba rolám, ktoré by vyžadovali drastickú zmenu jeho tela.

Jared Leto prestal jesť, aby dosiahol váhu 50 kilogramov

Zdroj: wikimedia common

Pred natáčaním úspešného filmu Klub poslednej nádeje musel prejsť obrovský kus cesty a schudnúť až na život ohrozujúcu váhu. Zvolil preto najhorší možný spôsob – celkom prestať jesť. No jeho cieľ vyšiel a úlohu získal.

Margaret Cho skončila v nemocnici kvôli zlyhaniu obličiek

Zdroj Marcelo Leal

Sitcom All-American Girl pozná len málokto, možno aj preto, že bola odvysielaná iba jedna jediná séria a to ešte v roku 1994. Bola to prvá televízna relácia v hlavnom vysielacom čase zameraná na ázijsko-americkú rodinu, kde bola hlavnou hviezdou komička Margaret Cho. Bohužiaľ, sa stala obeťou nekonečnej kritiky týkajúcej sa jej vzhľadu.

Niekedy im vadilo, že je Ázijka, inokedy im prekážala jej údajná nadváha. Neľútostné slová na ňu doliehali až do takej miery, že ju to vyprovokovalo k drastickému chudnutiu, po ktorom skončila hospitalizovaná so zlyhaním obličiek.

Hillary Swank sa budila uprostred noci, aby vypila proteínový kokteil

Zdroj: wikimedia common

Keď bola Hillary Swank obsadená do role boxerky vo filme Million Dollar Baby, producenti ju požiadali, aby nabrala 10 kilogramov svaloviny. Musela preto do svojej dennej rutiny zaradiť intenzívny tréning (2 a pol hodiny boxu a silové cvičenie 6 krát do týždňa) a vytvoriť si prísny stravovací plán.

Za deň musela prijať 210 gramov bielkovín, preto bola nútená jesť každú hodinu a pol. Pila vaječné bielka a v noci vstávala, aby vypila nachystaný proteínový drink.

Austin Butler sa napchával šiškami a zmrzlinou, aby vyzeral ako Elvis Presley

Zdroj: wikimedia common

Pri natáčaní Elvisa potreboval Butler pribrať, použil teda jeden vraj overený trik – zmrzlinu si pustil v mikrovlnke a potom ju pil ako čistú vodu – rýchlo a jednoducho tak do seba dostal pomerne veľké množstvo kalórií. Okrem toho si pravidelne kupoval veľké množstvo šišiek. Najhoršie ale na tom je, že všetka snaha vyšla navnimoč, pretože mu nakoniec kilogramy pridávali aj umelo v maskérni.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre