Páčim sa mu ? Mužove správanie vie byť naozaj tajomné, spoznajte jeho reč tela pomocou týchto 22 neverbálnych znakov

19870

Páčim sa mu? To je otázka, ktorú si pri položí každá žena aspoň raz v živote. Nie je to niečo, čo musí byť zrejme  hneď a aj keď sa hovorí, že mužov je ľahké prečítať vôbec tomu tak nie je. Muži vedia byť rovnako tajomní ako ženy. Ako teda zistíte, že sa mu páčite? Zamerajte sa na jeho reč tela! Práve reč tela a neverbálne znaky dokážu prezradiť o jeho vzťahu k vám viac ako jeho slová. Presne tak , zamerajte sa jeho správanie !

 

Tieto informácie sú natoľko spoľahlivé, že ich kriminalisti môžu použiť na odlíšenie pravdy od klamstva. Skvelá vec na reči tela mužov je, že nie je možné ju predstierať. Nie je to ako zoznamovací profil, kde si môžete vymyslieť, že ste niekto, kým nie ste. Reč tela je náhľad do duše – čo si muž v danej chvíli myslí a čo cíti. A to je neuveriteľne odhaľujúce. Aké správanie má muž, keď sa mu páčite ? Ako zistíte, že je zo žien nervózny?

ZaujimavySvet

Ako čítať mužské signály? Toto sú znaky, že sa mu páčite !

Už nemusíte čítať medzi riadkami nejednoznačnú textovú správu alebo sa čudovať, prečo sa niekoľko dní neozval. Ak viete správne prečítať reč jeho tela, dokážete  dešifrovať, čo sa deje v jeho hlave. Tak sa na to spoločne pozrime.

Muž nakloní svoje telo smerom k vám

Zdroj: canva

Všimli ste si niekedy, že keď dieťa dostane záchvat hnevu, odvráti sa od vás? Fráza „otočiť sa chrbtom“ znamená ignorovať alebo prejaviť nespokojnosť. Oplatí sa venovať pozornosť tomu, ako je telo človeka naklonené. Ak sa o vás muž zaujíma, jeho tvár, hrudník, boky a chodidlá budú otočené k vám.

Bude na vás pozerať

closeup photography of man's eye
Autor tejto fotografie je ahmed zid

Nehovoríme o čudnom  type pohľadov. Mužov v prvom rade priťahuje to, čo vidia. Vizuálne ich uspokojuje to, čo vidia. Takže ak vidia niečo, čo sa im páči, pozerajú sa na to, aby to viac preskúmali.

Zrkadlí vaše pohyby

 

Nevedome odrážame pohyby a mimiku človeka, keď sa nám páči. Nevieme, že to robíme, vďaka čomu je to ešte viac odhaľujúce, ak si to všimnete. Zrkadlenie je účinný spôsob, ako cítiť spojenie. Keď sa ľudia správajú ako my, máme ich radšej. Cítime sa okolo nich uvoľnene.

Zdvihne obočie, keď vás prvýkrát uvidí

man wearing black shirt during daytime
Autor tejto fotografie je Putz Adrian

Známy ako „záblesk obočia“, je to veľmi spoľahlivý neverbálny znak toho, že sa mu páčite. Obočie dokáže viac, než len udržať pot a vlhkosť preč z našich očí. Sú to nástroje, ktoré nám umožňujú sprostredkovať jemné emocionálne správy a príťažlivosť je len jedným z nich.

Keď sa usmieva, ukazuje svoje horné zuby

Zdroj: canva

Stalo sa vám niekedy, že vás niekto zaujal a pristihli ste sa pri tom, ako sa usmievate pomocou svojich horných zubov? Je to niečo, čo nemôžete predstierať a určite nemôžete ovládať. Je to automatická reakcia na sexuálnu príťažlivosť, takže dávajte pozor, ak ju uvidíte alebo sa vám to stane.

Keď vás vidí, upraví si vlasy/oblečenie

Zdroj: canva

Už ste niekedy sledovali drámu v súdnej sieni, keď právnik vstal, aby hovoril, a vždy si vyzliekol sako? Toto je ich spôsob, ako ukázať, že sú pripravení „ísť do bitky“. Ak si váš muž narovná kravatu, uhladí si vlasy dozadu, opráši si žmolky zo saka, potom je vás už hodný a vyzerá pre vás čo najlepšie. Pripravuje sa „ísť do bitky“.

Dotkne sa svojho nosa/napne nozdry

 

Kriminalisti hľadajú tento jasný príznak stresu, ktorý môže naznačovať podvod. Ľudia majú citlivé nervové zakončenia vo svojich nosoch. V nose nám brní, ak sme nervózni alebo nadmerne stimulovaní. Šúchanie nosa zmierňuje tento pocit mravčenia.

Keď sa prvýkrát stretnete, zhlboka sa nadýchne

silhouette photography of man
Autor tejto fotografie je Pavel Lozovikov

Ak sa nachádzame v stresovej situácii, ‚zhlboka sa nadýchneme‘, aby sme si ustálili nervy. To isté platí vo chvíľach vysokého vzrušenia a vášne. Naše telo reaguje na emocionálne podnety prijaté z nášho mozgu.Zvyšuje sa nám adrenalín, ktorý potom naštartuje reakciu „bojuj alebo uteč“. Krv sa pumpuje do našich končatín, aby sme sa pripravili a v dôsledku toho musíme prijať viac kyslíka, a to rýchlo. Robíme to tak, že hltáme vzduch dlhými hlbokými nádychmi.

Sedí oproti vám s nohami od seba

Zdroj: canva

Keď sa muž cíti so ženou pohodlne a uvoľnene, rád odhalí svoje najzraniteľnejšie partie – tie medzi nohami. Aj táto poloha upriamuje vašu pozornosť na jeho mužnosť.

Stojí s rukami v bok

Známy ako „silová póza“, môžete si ho predstaviť s kostýmom superhrdinu, aby ste tento postoj plne ocenili. Je to ekvivalent mužského druhu, ktorý si v rituáli párenia môžete vysvetliť ako nafúknutie hrude.

Nakloní panvu k vám

Keď hovoríme o reči tela a mužoch, môžu existovať jasné sexuálne známky príťažlivosti. Naklonenie panvy smerom k vám veľmi naznačuje sexuálny záujem. Doslova na vás mieri svojimi pohlavnými orgánmi.

Zreničky sa mu rozširujú

Jedna vec, ktorú nemôžeme ovplyvniť, je rozšírenie zreníc. Kedykoľvek vidíme vzrušujúci obraz, naše zreničky sa rozšíria, ale nie preto, že by sme chceli z tohto obrazu vidieť viac. Rozšírenie zreníc je spojené s uvoľňovaním dopamínu – hormónu dobrej nálady. Dopamín je spojený s pocitmi potešenia. Hladina dopamínu stúpa, keď zažijeme niečo dobré. Pri pohľade na niekoho, koho milujeme, sa zreničky rozšíria až o neuveriteľných 45 %.

Nežmurká tak často

Zdroj: canva

Keď už hovoríme o zreničkách, ďalším znakom reči mužského tela je zníženie frekvencie žmurkania. To by mohlo naznačovať, že sa sústreďuje iba na vaše slová. Zaujíma ho, čo chcete povedať; nechce nič zmeškať. Ste jeho celým vesmírom. Kriminológovia to nazývajú „kognitívne preťaženie“. Je to vtedy, keď mozog tvrdo premýšľa, aby zostal sústredený na jeden predmet.

Asi sa mu páčite: keď ste nablízku, začne sa „naparovať“ ako páv

Páv nie je žiadnou novinkou. Je to prax predvádzania svojich najlepších predností tým, že máte svalnaté telo, nosíte najlepšie šaty so skvelým účesom a hollywoodskymi zubami. Všetko preto, aby ste upútali pozornosť žien. 

Položí ruku na dolnú časť vášho chrbta

Zdroj: canva

Miesto tesne nad našim zadkom je citlivé a intímne. Dotykom tejto oblasti naznačuje blízkosť a túžbu chrániť. Existuje aj kontrolný prvok, ktorý naznačuje vlastníctvo. Kontroluje, kam idete, ale tiež naznačuje, že patríte k nemu.

Odstráni vám chlp alebo prach z vášho oblečenia

Keď nás priťahuje iná osoba, chceme akúkoľvek výhovorku, aby sme sa jej dotkli. Chceme sa o nich starať. Chceme s nimi cítiť spojenie, takže budeme hľadať nevinné dôvody, aby sme sa priblížili. Ženy to robia bežne. Oprášia imaginárny prach z oblečenia svojho muža, aby dali ostatným ženám najavo, že toto je ich muž.

Dotkne sa vašej ruky, ramena alebo kolena

close-up photo of man in front of person sitting on chair
Autor tejto fotografie je Sarah Cervantes

Paže, ramená a kolená sú prijateľné miesta na dotyk inej osoby. Krátkym dotykom otestujeme, ako zareaguje druhá osoba. Ak neustúpia, potvrdí to možnú príťažlivosť.

Signál: jeho hlas sa prehĺbi

Ak zistíte, že chlap zrazu začne rozprávať hlbšími tónmi, je to prejav príťažlivosti. Jedna štúdia z roku 2018 zistila, že „minimálny hlas mužov bol nižší, keď reagujú na atraktívne ako na neatraktívne ženy“. Použitie hlbokých tónov je však účinné len vtedy, ak si to žena všimne. „Ženám sa páči, že muži majú hlbšie hlasy, ktoré sú vnímané ako mužnejšie a spojené s testosterónom.“ Vedúca výskumníčka Katarzyna Pisanski z University of Sussex School of Psychology.

Počas rozhovoru sa k vám nakláňa

Zdroj: canva

Je prirodzené, že chcete byť blízko a počuť každé slovo od osoby, ktorá sa vám páči. Chceme odstup od tých, ktorí nás nepriťahujú. Nakloniť sa, keď hovoríte, znamená, že sa zaujíma nielen o to, čo hovoríte, ale aj o vás.

Začne sa ‚samoupokojovať‘

 

Toto je ďalšia taktika, ktorú používajú kriminológovia na zistenie úzkosti pri sledovaní výpovedí podozrivých. Ak sme v strese, bez ohľadu na to, či ide o dobrý alebo zlý stres, naše telo sa naplní napätím. Tento stres je buď viditeľný ako rozšírené nozdry, pri hlbšom nádychu, alebo človek v strese môže začaťsamoupokojovaním. Príkladom sebaupokojenia je hladenie rúk alebo nôh, hranie sa s nejakým šperkom alebo oblečením alebo dotýkanie sa vlasov.

Oblizuje si pery

pery muža
Autor tejto fotografie je zalgon

Už ste niekedy cítili, že vám vyschlo v ústach tesne predtým, ako ste museli hovoriť na verejnosti alebo predniesť prejav pred cudzími ľuďmi? Toto je opäť odpoveď na boj alebo útek. Nervový systém zastaví všetky procesy, ktoré nie sú nevyhnutné pre naše prežitie, ako je trávenie a slinenie. Náš mozog to automaticky napraví tým, že nás prinúti olizovať si pery. To je silný znak príťažlivosti u mužov a naznačuje, že sa mu páčite.

Jeho nohy smerujú k vám

man with brown shorts
Autor tejto fotografie je Ruben Mishchuk

Jedným z najlepších neverbálnych znakov, na ktoré si treba dávať pozor je, kam smerujú jeho nohy. Naše nohy sú najďalej od nášho mozgu a preto sú veľmi odhaľujúce. Často si neuvedomujeme, čo robia, takže sú dobrým indikátorom toho, čo si myslíme.

Zdroj

Kristína Vait
Milujem knihy, psychológiu, zvieratá a písanie. Inšpiráciu a energiu čeprám z prírody a skvelých ľudí, ktorí ma obklopujú
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre