Reštaurácia v Indii ponúka zvyšné jedlo chudobným a hladným

311

chladnicka2

Reštaurácie plytvajú každý deň hromadou jedla. Aj napriek krokom ktoré podnikajú veľké spoločnosti ako napr. Starbucks, ktoré sa rozhodli darovať všetko jedlo, ktoré sa im zvýši na charitu, ešte stále obrovské množstvo jedla končí v košoch.

Keď raz majiteľka reštaurácie v Kochi v Indii videla bezdomovkyňu ako je zbytky z koša, rozhodla sa niečo urobiť. Minu Pauline prišla s myšlienkou. Uvedomila si, že jej reštaurácia tiež kopec jedla vyhadzuje a tak sa rozhodla umiestniť pred reštauráciu voľne prístupnú chladničku. Je otvorená 24 hodin denne a môže ju použiť hocikto. Do chladničky prispievajú aj ľudia z reštaurácie ale aj ľudia, ktorí bývajú v okolí. Sama vloží do chladničky 75-80 porcií jedla denne.

Minu chce zanechať jednoznačné posolstvo, ktoré hovorí o tom, že zdroje patria spoločnosti a je nezmyselné vyhadzovať niečo, čo iní vedia použiť.

Viac info: huffingtonpost

chladnicka7

 

chladnicka6

 

chladnicka5

 

chladnicka4

 

chladnicka3

 

chladnicka1

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre