Richard Branson – 22 zaujímavostí a faktov o filantropovi a úspešnom podnikateľovi

2401

richard-branson1

Richard Branson je spoločnosťou označovnaý za filantropa a úspešného podnikateľa. Je zakladateľom obrovskej spoločnosti Virgin Grou a jeho majetok sa odhaduje na viac než 5 miliárd dolárov. Začal podnikať uz v mladom veku a pri podnikaní aj ostal. Jeho spoločnosť spolupracuje a financuje mnohé odvetvia biznisu. Prečítajste si o ňom niekoľko zaujímavostí a faktov.

 

1. Richard ako mladý prekonal dyslexiu. V tomto veku to pre neho bolo veľmi ťažké ale podarilo sa mu to prekonať a dnes by ste nepovedali, že niekedy trpel touto chorobou.

 

2. Ešte počas strednej školy založil školský časopis “Student”, s ktorým bol pomerne úspešný v predávaní reklamného priestoru.

 

3. Ale na škole dlho nevydržal. Väčšinou počujete o úspešných ľuďoch, ktorí nedokončili vysokú ale Richard opustil už strednú školu ako 16 ročný chlapec.

 

4. Patrí medzi 10 najbohatších ľudí v UK a jeho majetok má hodnotu viac ako 5 miliárd dolárov.

richard-branson2

5. Vlastní a prenajíma svoj vlastný ostrov, ktorý sa vola Necker. Island Je to luxusná dovolenková destinácia a prenajímajú si ho celebrity ako Mariah Carey, Kate Winslet, Oprah, Jimmy Fallon and David Beckham. Prenájom celého ostrova stojí $47,000 za noc a ak by ste si chceli prenajať iba vilu na ostrove tak si zaplatíte $27,000 za noc.

 

6. Branson bol 2x ženatý a má 2 deti. Prvé manželstvo s Kristen Tomassi trvalo 7 rokov a s druhou ženou, Joan Templeman, je ženatý doteraz.

 

7. Každý deň ide do postele o 23:30 a vstáva o 5:30 ráno.

 

8. Richard sa osobne poznal s Nelsonom Mendelom a pracovali spolu a niekoľkých charitatívnych projektoch.

richard-branson6

9. Jeho prvá dcéra s druhou ženou sa bohužiaľ narodila predčasne a po pár dňoch od narodenia zomrela. (rok 1979)

 

10. Je veľkým fanúšikom série Star Trek. Aj preto prvá komerčná vesmírna loď, ktorá je vlastnená spoločnosťou Virgin Galactic dostala názov “Enterprise”.

 

11. Aby podporil výskum na liečbu rakoviny v UK, vydražil raz na eBay 30 minút svojho času.

 

12. Nie je veľkým fanúšikom vzdelaných podnikateľov. Bol spoločensky kritizovaný za jeho vyhlásenie kde tvrdil, že Britskí podnikatelia sú vzdelaní viac ako je potrebné.

richard-branson3

13. Tiež má svoj názor na “vojnu proti drogám” Vyjadril sa, že drogovo závislí by mali byť liečení a nie zatváraní do väzenia a peniaze použité na sledovanie ľudí, ktorí sú zapletení v drogách, by mohli byť lepšie investované.

 

 

14. Riachard Branson je označovaný za filantropa. Aktívne sa zapojil do založenia viac než 20 rôznych charitatívnych organizácii.

 

15. Napísal už viac než 6 rôznych kníh a medzi nimi je aj jeho vlastná biografia s názvom “Losing my Virginity”, ktroú môžete nájsť tu: Pozrieť v obchode.

 

16. V roku 1999 bol pasovaný za rytiera ako súčasť osláv milénia. Táto česť mu bola udelená za jeho úspechy a služby v podnikateľskom sektore.

richard-branson4

17. Jeho spoločnosť Virgin Group spravuje viac než 400 spoločností.

 

18. Raz prehral stávku s Tony Fernandez zo spoločnosti AirAsia a za trest sa musel obliecť ako steward.

 

19. Aktívne podporuje nových podnikateľov. V roku 2013 spustil program s názvom “Virgin Startup”, ktorý podporuje nových podnikateľov, ktorí sú starší ako 18 rokov.

 

20. Zafinancoval už viac než 400 startupov.

richard-branson5

21. Jeho spoločnosť sa volá “Virgin” pretože ju založil ako prvú a stala sa pre neho vstupom do sveta biznisu.

 

22. Podarilo sa mu tiež zlomiť niekoľko rekordov. V roku 1986 sa mu podarilo najrýchlešie prejsť Atlantický oceán.V roku 1981 bol prvý kto preletel Atlantik v teplovzdušnom balóne a v roku 1991 preletel balónom aj ponad Pacifik.

 

Richard Branson vás naučí ako sa to robí vo Virgin - ako počúvať ľudí, učiť sa od nich, smiať sa s nimi a úspešne riadiť firmu

 

zdroj: businessalligators, celebritytoob, wikipedia

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre