Robert Downey Jr. – Tieto zaujímavosti vám povedia viac o živote slávneho Irona Mana v skutočnom živote

12314

Herec, ktorý je momentálne známy hlavne ako superhrdina . Pôvodným priezviskom Elias, ktoré sa rozhodol jeho otec zmeniť v 50 rokoch.Prečítajte si čím všetkým si musel však Robert Downey Jr. preskákať, kým sa stal jedným z Avenegerov.

robert downey fotografia
V roku 1992 si zahral rolu Charlieho Chaplina kvôli ktorej sa musel naučiť hrať na husle a hrať tenis ľavačkou. Foto od IWSM

Robert Downey Junior – Zaujímavosti a fakty

1.Prvú skúsenosť s herectvom nadobudol už v 5 rokoch . Jeho otec bol totiž undergroundový filmový režisér a Robert si zahral v jeho filme vcelku nevšednú rolu šteniatka. Šlo o absurdnú komédiu o niekoľkých psoch, ktorých stvárnili ľudia.

Robert Downey, Jr.“ od Gage Skidmore vďaka CC BY-SA 2.0

2. Prvú skúsenosť s marihuanou mal vďaka otcovi už v 6 rokoch.

3. V 10 rokoch sa venoval klasickému baletu.

4. Jeho problémy s drogami vyyrcholili v rokch 1996 – 2001 kedy bol niekoľkokrát zadržaný a podnikol niekoľko liečení . Vyhodili ho kvôli tomu zo seriálu “ Ally McBealová“ . Svoju kariéru začal odznova v roku 2003.

5. Keď priletel na premiéru prvého Iron Mana v Japonsku, bol zadržaný na letisku po dobu 6 hodín kvôli jeho problémom so zákonom v minulosti.6. V roku 2012-13 bol najlepšie zarábajúcim hercom podľa časopisu Forbes s odhadovanými zárobkami 75 miliónov.

Robert Downey Jr Net Worth“ od celebrityabc

7. Ma skúsenosti aj s produkovaním hudby. V roku 2004 vydal vlastný album “ The Futurist“ a opísal ho ako “ pop s prvkami jazzu a klasickej hudby.“ Nahrávky z tohto albumu môžete počuť v niektorých jeho filmoch v podobe soundtracku.

8. Ako 16 ročný ostal mladý Robert Downey po škole pretože zobral spolužiakovi komix, ktorý následne roztrhal a vynadal mu do nerdov . No a, čo čert nechcel komix niesol názov “ The invincible Iron Man“

9. Burger King mu zachránil život. Keď sa raz zastavil dať si burger, ktorý bol podľa jeho slov tak odporný, že ho to prinútilo sa zamyslieť nad vlastným životom. Zobral teda odparkované auto, ktoré bolo plné kokaínu a vyhodil všetky drogy do oceánu.

robert downey fotografia
Foto od chris Doornbos

10. Raz bol dokonca zatknutý v jeho Porsche v ktorom sedel nahý s balíkmi kokaínu, heroinu a veľkou pištoľou Magnum.

11. Keď sa po štúdiu vrátil do New Yorku aby odštartoval kariéru herca, živil sa umývaním stolov v reštaurácií.

12. Svoju exmanželku Deborah Falconer si zobral len po 42 dňoch randenia . Majú syna Indio (21)

13. V Marci 2015 daroval Robert Downey Jr. 7 ročnému fanúšikovi menom Alex, ktorý sa narodil s čiastočne vyvinutou pravou rukou, vlastnú bionickú „iron man“ pažu.

Tony Stark – Robert Downey Jr“ od Justin in SD vďaka CC BY-NC-SA 2.0

14. Robert Downey Jr. vášnivý zberateľ áut. V jeho zbierke sa nachádza veľa áut značiek Porsche, Volvo, Audi, Mustang, Mercedes, Bentley….

15. So svojou terajšou manželkou Susan (chceli pracovať spolu ako pár) založil vlastnú produkčnú spoločnosť, ktorá už vydala debutový film “ The Judge“, ktorý bol oceňovaný kritikmi .

16. Susan volá na verejnosti a v rozhovoroch “ Mrs“ (pani) a jej meno ma vytetované na paži.

od bharath yes vďaka CC BY-NC-SA 2.0

17. Zahral si v klipe Eltona Johna “ I want a love“

18. Vo svojom dome v Malibu chová dve kozy a nejaké lamy alpaky.

19. Čo sa politikckých názorov týka tak Robert Downey Jr. sa neoznačuje za liberála, demokrata ani republikána. Avšak v roku 2016 sa objavil v kampani proti Donaldovi Trumpovi spolu s ostatnými celebritami .

20. Označuje sa za „židovského budhistu“ a priznal sa, že navštevoval astrológov. V minulosti ho zaujímalo kresťanstvo ale aj hnutie Hare Krishna.

robert downey fotografia
Foto od Gage Skidmore

 

Mohlo by vás zaujímať:

Charlie Sheen – Zaujímavosti a fakty

zdroje:hellomagazine.com, moviefone.com, imdb.com

zdroje fotografií: flickr.com ,

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre