Rošty na postele – nastavte si ich a zabezpečte si tak najvyšší komfort spánku!

184

Posteľové rošty si zaslúžia oveľa viac pozornosti, než sa im dostávalo doteraz. Mnohí stále používajú jednoduché rolovacie rošty, ktoré bývajú často súčasťou dodávky postele od výrobcu. Správny výber roštu je však pre kvalitu nášho spánku a regenerácie, a teda aj pre naše zdravie a pohodu, rozhodujúci. Viete na čo sa treba zamerať pri výbere roštu?

 

Nastaviteľný rošt postele, čo to je?

Máte síce vybraný najlepší matrac, ale ten je stále len jedným prvkom potrebným na dosiahnutie komfortného spánku. Druhým, rovnako dôležitým, je rošt. Ak ste si niekedy pri prechladnutí podkladali pod chrbát vankúše alebo ste hľadali nejakú podložku ako oporu pod opuchnuté nohy, zrejme je vám jasné, aké je dôležité a výhodné, mať možnosť regulácie svojej polohy roštom. Nastaviteľné rošty sú také, ktoré sa dajú nastaviť podľa aktuálnych potrieb, ktoré dokážu zabezpečiť optimálnu polohu tela pri spánku, relaxácii alebo dokonca aj pri práci v posteli!

 

Nastaviteľný rošt zvyčajne umožňuje meniť uhol sklonu matraca na dvoch kľúčových miestach – v oblasti záhlavia a v oblasti nôh. V závislosti od modelu možno polohu roštu ovládať manuálne alebo pomocou diaľkového ovládača. Vysokokvalitné nastaviteľné rošty ponúkajú niekoľko stupňov nastavenia, čo umožňuje pololežiacu alebo polosediacu polohu a zdvihnutie nôh do rôznych výšok.

 

Výhody nastaviteľného roštu

Nastaviteľné posteľové rošty majú mnoho výhod. Tu je niekoľko z nich, ktoré sú charakteristické pre kvalitné rošty do postele:

  • poskytujú primeranú oporu pre chrbticu,
  • predlžujú životnosť matraca,
  • dávajú možnosť meniť uhol sklonu matraca a prispôsobovať ho tak aktuálnym potrebám užívateľa.

 

Ak si vyberiete rošt, ktorý sa dá nastavovať diaľkovým ovládačom, môžete si meniť polohu bez nutnosti vstávania z postele alebo bez pomoci inej osoby. Nastaviteľné rošty na postele (a nielen tie!) nájdete v agatanabytok.sk – známom poľskom obchode s nábytkom, ktorý nedávno rozšíril svoje pôsobenie aj na slovenský trh.

 

Ďalšou prednosťou nastaviteľného roštu je jeho všestrannosť. Takýto rošt sa dá namontovať takmer na každé lôžko, čo umožňuje zlepšiť komfort spánku alebo starostlivosť o chorú osobu bez toho, aby sa musel meniť vzhľad interiéru. Výmena roštu si spravidla nevyžaduje ani výmenu matraca. Ak ste spokojní so svojím súčasným matracom, môžete ho jednoducho ďalej používať spolu s nastaviteľným roštom. Treba ale pripomenúť, že k nastaviteľným roštom sa odporúčajú latexové matrace a matrace z termoelastických pien. Okrem toho, k dispozícii sú v rôznych rozmeroch – od jednoduchých roštov na posteľ 90×200 až po dvojité rošty na posteľ 140×200 a väčšie. V Agata Nábytok si každý pre seba niečo dobré nájde!

 

Nastaviteľný rošt: kedy ešte sa oplatí vybrať si ho?

Nastaviteľný rošt je produkt, ktorý čoraz viac oceňujú nielen ľudia so zdravotnými problémami, ale aj tí, ktorí majú radi pohodlie a komfort. Správne nastavený rošt pomôže dosiahnuť optimálnu polohu pri spánku a dokáže zmierniť problémy, akými sú chrápanie alebo spánkové apnoe. Výsledkom nastaviteľného roštu je tiež väčšie pohodlie. Umožňuje vám ľahko si nastaviť polohu postele tak, aby vyhovovala vašim individuálnym preferenciám. Vhodne nastavená poloha roštu vám môže pomôcť aj pri znižovaní vysokého tlaku a zmierňovaní súvisiacich bolestí.

 

Zdroj foto: vlastné / agatanabytok.sk

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre