Rozmarnosť kráľovských rodín – na čo utratili priam nekresťanskú sumu peňazí?

3202

Už od čias začiatku existencie peňazí sa našli ľudia, ktorí ich mali viac a tí, ktorí ich mali menej, málo alebo takmer žiadne. No a potom tu je také drobné nepísané pravidlo, ktoré hovorí o tom, že čím viac ich človek má, tým sa stáva márnivejším. Veď si len predstavte, že máte neobmedzenú sumu na vašom konte, kúpili by ste si všetko čo by ste potrebovali i oveľa viac. 

Potom sa nemôžeme čudovať, že kráľovské rodiny (typicky bohaté od nepamäti) ich utrácajú za mnohé výstrednosti. A možno sú tie sumy naozaj prehnané, ale snáď sa tam aspoň občas mihne dobrý úmysel. Koniec koncov, posúďte sami. Nižšie v článku vám predstavíme niekoľko prípadov. 

Kolekcia áut obsahuje Rolls Royce potiahnutý 24K zlatom

Zdroj: ranker.com

Určite to nie je ojedinelá záľuba – vytváranie si zbierky luxusných automobilov. Príkladom je brunejský sultán, ktorého majetok sa pohybuje približne vo výške 18 miliárd eur a tak si môže dovoliť mať vo svojej rozsiahlej kolekcii tie najdrahšie vozidlá. Dokonca má na mieru vyrobené Bentley, Bugatti, Ferrari a Rolls Royce (ktorý je pre zaujímavosť a upútanie celý potiahnutý 24-karátovým zlatom. 

Vládca Dubaja mal najdrahšiu kráľovskú svadbu

Zdroj: ranker.com

Kráľovské svadby musia byť extravagantné a honosné, ale len máloktorá by sa mohla porovnávať so svadbou dubajského vládcu šejka Mohammeda Rashida al Maktouma a Hinda Binta Maktouma. Ich svadba totiž stála neuveriteľných 120 miliónov eur – čo je približne dvojnásobok sumy, ktorú za svadbu zaplatil princ William a Kate. 

Svadba trvala celý týždeň a len pre túto okázalú príležitosť bol postavený úplne nový štadión, do ktorého sa malo vojsť 20 tisíc ľudí. Päť dní z týždňa bolo z dôvodu osláv vyhlásených za štátny sviatok a rodina si prenajala 34 súkromných lietadiel na prepravu svojich hostí na podujatie.

Saudský princ vlastní najdrahší obraz na svete

Zdroj: ranker.com

Keby sme sa chceli pozrieť na najdrahší dom na svete, zistili by sme, že sa jedná o francúzsky kaštieľ v hodnote 280 miliónov eur, ktorý sa neprekvapivo nachádza neďaleko Versailles a vlastní ho saudský korunný princ Mohammed bin Salman. Stavba tohto kaštieľa trvala prekvapivo krátko – len 3 roky (predchádzalo tomu ale zničenie chátrajúcich častí z 19 storočia). Toto obydlie sa tiež môže pochváliť rôznymi inteligentnými vymoženosťami. Dokonca sa tu konala svadba Kanye West a Kim Kardashian.

To čo je ale na celom dome najdrahšie je obraz, ktorý korunného princa vyšiel na takmer 420 miliónov eur (autorom bol Leonardo da Vinci). Okrem domu mu prislúcha aj jachta v hodnote 460 miliónov eur. 

Poslední z Romanovcov boli posadnutí oblečením

Zdroj: ranker.com

Okrem ich tragického konca v podobe masovej vraždy boľševikmi je tu aj jedna celkom milá skutočnosť – milovali extravagantné oblečenie. Ich odevy boli tak netradičné a krásne, že sa stali súčasťou výstavy v múzeu Victoria and Albert v roku 2008, čo potvrdzovalo len to, že ich oblečenie bolo skutočne luxusné a zaslúžilo si byť vystavené na obdiv. Predstavte si, že na plášť Alexandry, manželky Nicolasa, sa použilo až 2 691 koží z hranostaja. Zároveň nie zriedka boli tieto plášte zdobené aj drahokamami, čím sa ich hodnota ešte zvýšila. 

Britská kráľovská rodina vlastní alkohol v hodnote 460 tisíc eur

Zdroj: ranker.com

Zaujímavé je, že britská kráľovská rodina nesmie prijímať dary od súkromníkov a tak sa teda natíska otázka, kde sa také množstvo tak vzácneho alkoholu vzalo u britskej kráľovskej rodiny. Dostali ho od priateľov ako bežný dar alebo si ho zadovážili sami? 

Snáď najzaujímavejšou časťou tohto pravdivého príbehu je, že medzi rokmi 2012 a 2013 zmizol zo skladu alkohol v hodnote cez 100 tisíc eur, čo znamená, že ho kráľovská rodina buď darovala alebo vypila (pripadne kombinácia oboch možností). 

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre