Ruský fotograf používa rozpoznávanie tvári aby našiel ľudí, ktorých náhodne fotí v metre

4737

„Your face is Big Data“ je veľmi zaujímavý ale zároveň strašidelný projekt od ruského fotografa – Egor Tsvetkov. Aby ukázal ako jednoduché je si o človeku nájsť nejaké údaje, strávil 6 týždňom fotografovaním náhodných ľudí v metre. Nafotil asi 100 ľudí a následne pomocou aplikácie FindFace hľadal ich sociálne profily.

Použil softvér pomocou ktorého skenoval 55 mil. profilov na VKontakte (najväčšia soc. sieť v Rusku). Podarilo sa mu nájsť asi 70€ ľudí, ktorých v metre zachytil. Projektom chce poukázať na budúcnosť, ktorá je za dverami a upozorniť ľudí na to, aby si dávali pozor. Každý by sa mal zamyslieť nad tým ako reálne svoj sociálny profil používa, čo tam zdieľa a podobne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre