Rybári nevedeli identifikovať tvora na ľadovci. Keď zistili o čo ide, hneď sa pustili do záchrannej akcie

4533

Život na mori prináša neuveriteľné zážitky a aj výzvy. Príroda je krásna vec a má svoju neuveriteľnú silu, ktorú nedokáže ovplyvniť nikto z nás. Najmä v tom spočíva jej čaro.

Rybári Mallory Harrigan, Cliff Russell a Allan Russell sa práve nachádzali niekoľko kilometrov od pobrežia v laboratóriu v Kanade, keď sa zrazu stretli s niečím výnimočným. Na vrchole vytvarovaného ľadovca zbadali niečo, čo najprv nevedeli identifikovať. Bolo to zviera, ktoré bezmocne unášalo na more. Išlo totiž o vyhladovanú a vystrašenú arktickú líšku, ktorá bola v centre útoku čajok.

„Pravdepodobne tam hľadala jedlo. Dostala sa tam, aby si pochutila na kúsku mäsa, no ľadovec sa oddelil a uniesol ju na more,“ povedala Mallory.

Keď Mallory a jej kamaráti zistili, aký osud líšku čaká, rozhodli sa zasiahnuť a urobiť všetko pre jej záchranu. Líšku sa im po nejakom čase podarilo šťastne priviesť späť na pevninu. „Pokúsila sa od nás utiecť, najprv to bolo naozaj ťažké dostať ju na palubu,“ povedala Mallory. „Museli sme aj rozbiť ľad, na ktorom bola. Bojovala a bojovala, chcela sa dostať preč.“

Keď sa ju nakoniec podarilo priviesť na palubu, posádka urobila provizórnu posteľ pre krehkú a zraniteľnú bytosť a ošetrili ju. „Utiahla sa do rohu. Bola príliš slabá a ešte keď sme ju priviedli na palubu, tak väčšinou spala. Avšak, neskôr pri kŕmení bola už celkom pokojná.“

Vďačná líška bola prepustená späť do jej prirodzeného prostredia, dobre odpočinutá a s plným bruchom klobás. Tento „jednoduchý“ čin láskyplnosti od posádky zachránil život zvieraťu. Mallory hovorí, že ju z času na čas ešte niekde zahliadne.

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre