Niektorí hovoria, že sci-fi film z roku 2011 odzrkadľuje svet v roku 2024

8206

Medzi najoriginálnejšie filmy v rámci 21. storočia môžeme určite zaradiť sci-fi film In Time. Táto snímka americkej výroby podľa niektorých divákov odzrkadľuje svet v roku 2024.

In Time je americký akčný a krimi sci-fi thriller vyrobený v roku 2011. Má hviezdne herecké obsadenie. V hlavných úlohách sa predstavili Justin Timberlake a Amanda Seyfried. Vo vedľajších rolách učinkovali napríklad Olivia Wilde, či čerstvý držiteľ Oscara Cillian Murphy.

Autor fotografie je Josh Jensen

Premisa filmu je veľmi zaujímavá a síce, že ľudia namiesto peňazí platia časom. Tí najbohatší žijú najdlhšie. Viac nebudeme prezrádzať kvôli čitateľom, ktorí snímku ešte nevideli. Nedávno portál Unilad priniesol zaujímavé divácke názory na tento film. Jeden z nich je, že snímka perfektne odrzkadľuje svet v roku 2024.

Autor fotografie je edwardk662

Pomerne častý je tiež názor, že ide o veľmi podceňovaný sci-fi film. Na filmových datábazach však v hodnotení divákov patrí k nadštandardným. Na zahraničnom webe IMDb má hodnotenie 67% a na CSFD ešte lepšie, konkrétne 77%. Na československom portáli je to dokonca 221. najobľúbenejšia snímka vôbec.

Autor fotografie je Maximilian Bühn

Pre tých z vás, ktorí film ešte nevideli, určite odporúčame nájsť si čas. Pre divákov, ktorí už tento počin videli, sme si pripravili zopár zaujímavostí. Celosvetová premiéra In Time prebehla 20. októbra 2011. Snímka zarobila viac než 173 miliónov amerických dolárov.

Ide už o druhý film, kde si spoločne zahrala trojica Justin Timberlake, Olivia Wilde a Amanda Seyfried. V roku 2006 sa objavili aj v životopisnej krimi-dráme Alpha Dog, kde sa okrem nich predstavili Emile Hirsch, Anton Yelchin, Ben Foster, či Bruce Willis.

V rámci snímky Vymedzený čas Cillian Murphy jazdil na upravenom aute Dodge Challenger z roku 1970 a Justin Timberlake si v priebehu deja kúpil pre zmenu Jaguar XK-E ročník 1969. Na záver spomeňme ešte jednu pikošku. Olivia Wilde tu hrala matku postavy Justina Timberlakea. V skutočnosti je však herečka len o tri roky mladšia ako Timberlake.

Autor fotografie je Gage Skidmore

Videli ste už sci-fi film In Time, prípadne sa naň chystáte? Ak áno, dajte nám vedieť do komentárov, ako túto netradičnú snímku hodnotíte vy a či súhlasíte s názorom, že odzrkadľuje svet v roku 2024.

Zdroj 1, Zdroj 2

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
David P.
3. apríla 2024 12:27

Rozhodne odporúčam tento film. Patrí k mojim TOP 5.Je to aj romantika, sci-fi, nechýba tam akcia a často niečím prekvapí. Tam mnohí ľudia žijú doslova zo dňa na deň, dane rastú a všetko sa zdražuje, presne ako na Slovensku.A ako na to?….. Proste si to pozrite.

Mirooo
3. apríla 2024 13:50

Pred pár dňami pozretí na blu Ray disku.