Sebapoškodzovanie je obrovský problém, toto dievča ukázalo, akú formu terapie si zvolila ona

3092

Otázky duševného zdravia často nie sú dostatočne prediskutované. Na povrch sa dostanú až vtedy, keď sa udeje niečo strašné, napríklad keď dôjde k samovražde. Ďalším obrovským problémom je sebapoškodzovanie, o ktorom sa často nevie, až do chvíle, keď je to neúnosné. Je to akýsi „novodobý fenomén“, pretože v tejto dobe je nesmierne rozšírené, najmä u mladých ľudí. Ide o úmyselné, samovoľne ničenie telesného tkaniva a postihuje takmer jedného z piatich ľudí na celom svete!

Na rozdiel od ľudí, ktorí trpia samovražednými sklonmi, nožmi či žiletkami sa nepokúšajú zabiť. Naopak, často si ubližujú iba preto, aby cítili, že žijú, tento akt uvoľňuje endorfíny. Sebapoškodzovanie je veľmi nebezpečné a môžete ľahko skončiť v nemocnici, preto sa anonymné dievča rozhodlo podeliť o tomto probléme s ostatnými. Ukázala totiž ako ona bojuje proti tomuto nebezpečnému pokušeniu – umením. „Umenie Zentangle je nereprezentatívne a neplánované, takže sa môžete sústrediť na každý ťah a nemusíte sa obávať výsledku. Môžete ho vytvoriť jednoduchým otáčaním dlaždíc. Vždy držte ruku v uvoľnenej polohe. Nepotrebujete dopredu vedieť, ako to bude vyzerať. Stačí len vedieť kroky. Výsledkom je potom príjemné prekvapenie,“ píše ich webová stránka.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre