Čo prináša Seriál Ted (2024)? Zmeny oproti filmom, noví herci a výnimočné hodnotenie!

188

Je to tu. Začiatkom tohto roka vyšiel seriál Ted. Film Macík, v Česku známy ako Méďa a v originále Ted, vznikol v roku 2012 a stal sa veľkým fenoménom. V hlavných úlohách učinkovali hovoriaci plyšový medvedík, Mark Wahlberg a krásna Mila Kunis. O tri roky neskôr vyšiel aj Ted 2. Mnohí fanúšikovia dodnes márne čakajú na tretie pokračovanie. V roku 2024 však uzrel svetlo sveta seriál Ted. Prečítajte si pár zaujímavostí o ňom.

1 – Seriál Ted sa odohráva v časovej línii pred filmami

Prvý film Ted (2012) v úvode mapuje cestu spoločného priateľstva medzi hovoriacim plyšovým medvedíkom a Johnom (Mark Wahlberg), skutočný dej filmu sa ale odohráva už počas Johnovej dospelosti. Ted 2 dokonca ešte o niekoľko rokov neskôr. Seriál Ted je ale situovaný do roku 1993, kedy už pominula veľká sláva okolo senzácie s hovoriacim plyšovým medveďom.

2 – Ten istý tvorca ako pri filmoch

Prvý veľký prísľub pre fanúšikov bol fakt, že seriál Ted má rovnakého tvorcu ako filmy Ted 1 a 2. Je ním aktuálne 50-ročný herec, producent, režisér a scenárista Seth MacFarlane.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

3 – Johnyho hrá nový herec Max Burkholder

Kým vo filmoch hrá postavu Johnyho už dvakrát spomenutý Mark Wahlberg, v seriáli Ted stvárňuje túto postavu Max Burkholder. Je to 26-ročný americký herec, ktorý má za sebou učinkovanie už v desiatkach filmov alebo seriálov. Pred kamerou začínal ešte ako detský herec už v roku 2003 ako 6-ročný.

4 – 7 epizód a 7 rôznych motívov

Prvá séria seriálu Ted má na svojom konte 7 epizód a každá z nich má svoj vlastný príbeh. Jednotlivé časti majú trvanie v rozmedzí 33 – 43 minút. Výnimkou je iba prvá časť Just Say Yes, ktorá má v originálnom znení 50 minút.

Autor tejto fotografie je Juanedc

5 – Každá epizóda má svoj vlastný názov

Ako to pri seriáloch býva zvykom, každá z epizód má svoj vlastný názov. Sú to chronologicky: Just Say Yes (E01), My Two Dads (E02), Ejectile Dysfunction (E03), Subways, Bicycles and Automobiles (E04), Desperately Seeking Susan (E05), Loud Night (E06) a He’s Gotta Have It (E07).

Autor tejto fotografie je Alvaro Miguel

6 – Seriál Ted a jeho herecké obsadenie

Seriál Ted má dve hlavné postavy a síce hovoriaceho plyšového medveďa, ktorého v originále dabuje tvorca seriálu Seth MacFarlane. Ako sme už spomenuli vyššie, Tedovho najlepšieho priateľa Johna stvárňuje Max Burkholder. Okrem neho v sitkome učinkujú tiež Alanna Ubach, Scott Grimes, Giorgia Whigham, Francesca Xuereb, Erin Moore, Danny Jolles, Shannon Dee alebo Penny Johnson Jerald.

7 – Lepšie hodnotenie ako filmy

V rámci zahraničnej filmovej databázy má film Ted hodnotenie 69% a Ted 2 má 63%. Na československej filmovej databáze sa snímky používateľom páčili viac. Na CSFD má prvá časť Teda 73% a druhé pokračovanie 71%. Seriál z roku 2024 má ale lepšie hodnotenie ako filmy. Na CSFD má aktuálne 78%, v rámci IMDb má seriál Ted nadštandardných 80%.

Zdroj 1, Zdroj 2

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre