Šialené nehody, ktoré skončili fatálne len preto, že dotyční boli na nesprávnom mieste v nesprávny čas

13478

Jednou z mála životných istôt je, že jedného dňa sa to všetko skončí. Smrť nakoniec príde po každého z nás a jediné, čo môžeme urobiť, je dúfať, že to nebude trvať dlho a snáď to bude i bezbolestné. 

Keď však žijeme každodenný život, všade sa vynára prízrak smrti a ak nás filmová franšíza Final Destination niečo naučila, tak to, že takmer čokoľvek môže byť s trochou fantázie smrteľnou pascou. 

Tento zoznam skúma najnáhodnejšie úmrtia pri nehodách. Úbohí ľudia, ktorí sú tu spomínaní, ani len netušili, že keď v osudný deň opustia svoje domovy, stihnú zomrieť tým najpodivnejším možným spôsobom. Ako sa ukázalo, naozaj nie ste nikde v bezpečí a osud môže byť oveľa temnejší než akýkoľvek horor. Príbehy týchto ľudí vás prinútia dvakrát sa zamyslieť nad spôsobom svojho život ešte prv ako ráno vstanete z postele.

Učiteľa telesnej výchovy zabil oštep

photo 1628329752902 cf567df10ed0
Zdroj: unsplash

Každému je jasné, že oštep ako taký dokáže byť naozaj nebezpečný. Tento objekt používaný v atletike je dlhý, ťažký a ostrý, takže príbehy o tom, že z času na čas spôsobí zranenie, nie sú až také prekvapujúce. Smrť oštepom je však napriek tomu tak trochu raritou – teda pokiaľ ten oštep neprejde tým najmenej pravdepodobným miestom na vašom tele.

Učiteľa telesnej výchovy v Liverpoole v Anglicku v roku 1999 nemilosrdne pripravil oštep o život. 41-ročný Jon Desborough, kráčal po predmete, ktorý uviazol v zemi a stál vzpriamene, noha sa mu však pošmykla a spadol tak nešťastne, že sa mu hrot zapichol priamo do očnej jamky. Desborough zomrel po mesačnej kóme v dôsledku nehody.

Lietajúci požiarny hydrant trafil muža priamo do hlavy

photo 1575752091575 6fb84080fc48
Zdroj: unsplash

V roku 2007 si muž z Oaklandu v Kalifornii užíval neformálnu prechádzku so svojou ženou, keď sa stretol s predčasným koncom, ktorý úrady neskôr opísali ako „ šancu milióna ku jednej“. 24-ročný Humberto Hernandez kráčal po chodníku, keď zrazu SUV narazilo do požiarneho hydrantu za ním. Náraz pri zrážke uvoľnil 200-kilogramový železný predmet, ten letel vzduchom a narazil priamo do zadnej časti Hernandezovej hlavy.

Ohromne ťažký požiarny hydrant letel takou rýchlosťou, že sa od muža odrazil, prešiel cez plot a dopadol 20 stôp ďalej. Hernandez tragicky zomrel na mieste činu. 

Futbalového fanúšika zasiahla lietajúci útvar podobný kosačke

photo 1514598800938 f7125ea1aa1c
Zdroj: unsplash

V decembri 1979 zomrel 20-ročný futbalový fanúšik John Bowen, pretože polčasová exhibícia sa hrozne pokazila. Bowen sedel na dolných tribúnach štadióna Shea účastniac sa polčasovej show, ktorá zahŕňala demonštráciu rôznych novotvarov lietadiel na diaľkové ovládanie (podobných moderným dronom). Jedným z takýchto lietadiel bol 40-kilogramový víriaci kus kovu v tvare kosačky na trávu. Pilot stratil kontrolu nad týmto jedinečným nie aerodynamickým objektom, a ten zablúdil na tribúnu.

Na konci tejto lietajúcej nočnej mory na kosenie trávy bol Bowen, ktorý bol zasiahnutý do hlavy a neskôr zomrel na nehodu, ktorú svedkovia opísali ako podobnú napadnutiu sekerou. 

Nová brada mu priniesla naozaj čudnú smrť

photo 1640463025633 693268423e32
Zdroj: unsplash

Žiaľ, dlhé brady sa stali módnym doplnkom tváre, ale príbeh Hansa Steiningera by mal poskytnúť varovný príbeh, aby rustikálne typy mužov siahli po svojich Gillette. Steininger, ktorý býval v rakúskom hostinci Braunau, bol v roku 1500 tak trochu miestnou celebritou, pretože mal najdlhšiu zaznamenanú bradu v histórii. Steininger si zvyčajne nechával svoj absurdný výrastok zrolovaný v koženom vrecúšku, pretože mu prirodzene prekážal pri každodenných úlohách, no jedného dňa to zanedbal a pri úteku pred požiarom zakopol o bradu a zlomil si krk, na čo okamžite zomrel. 

Pre zanietených fanúšikov historického ochlpenia (a kto z nás nie?) je Steiningerova 447-ročná brada vystavená v mestskom múzeu. 

Slávna tanečnica zomrela kvôli svojej vlastnej šatke

photo 1631702786837 0bd68d6532aa
Zdroj: unsplash

Isadora Duncanová bola americká expatriotka žijúca v Paríži vo Francúzsku. V roku 1927 ju postretla úchvatná tragická smrť. Duncanová, rodáčka zo San Francisca, odišla do francúzskeho mesta – vtedajšieho hlavného mesta kultúry, aby podporila svoju kariéru tanečnice. Jej výstredný, bohémsky štýl choreografie zožal chválu a vyslúžila si slávu v celej Európe.

Oddaná komunistka Duncanová často nosila veľmi dlhý červený šál, aby vyjadrila svoju podporu strane. V septembrový večer pri návšteve mesta Nice si však tento doplnok vyžiadal jej život pri nepredstaviteľnej automobilovej nehode. Ako spolujazdkyňa vo svojom čerstvo zakúpenom kabriolete sa jej šatka zachytila ​​o koleso vozidla, čo ju vytrhlo z vozidla a odhodilo na dlažbu, čo ju okamžite zabilo. 

Muž vystrelil na kaktus, a to sa mu stalo osudným

photo 1533066636271 fdbe3e84ad80
Zdroj: unsplash

Saguaro je druh kaktusu, ktorý môže dorásť až do výšky 27 metrov. Tieto zelené monumenty sú roztrúsené po americkom juhozápade, a hoci majú dosť pichľavé tŕne, nie sú všeobecne vnímané ako smrteľné v rámci ekosystému, ktorý sa môže pochváliť napríklad štrkáčmi, či škorpiónmi. V roku 1982 však jeden muž z Arizony tvrdo zistil, že saguaro môže takisto zaviniť smrť človeka. 

David Grundman a jeho priateľ v jedno popoludnie skúmali púšť pri jazere Pleasant, kde pravdepodobne v návale nudy hľadali predmet na streľbu z brokovnice. Vybrali si práve spomínaný kaktus, ako hlavný cieľ pre potenciálnych strelcov a ich prvú obeť, len 10-metrová pokorili veľmi ľahko. Bol to však druhý, 27-metrový kaktus, ktorý sa bránil. Len čo do neho vystrelili, zlomili jedno jeho rameno, ktoré muža rozdrvilo na smrť, čo opäť dokázalo, že matka príroda vždy zvíťazí. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.