Šialený život rockera, ktorého správanie častokrát prekračovalo hranice únosnosti

2564

Kevin Michael „GG“ Allin bol americký punk rockový spevák a skladateľ, ktorý vystupoval a spolupracoval s viacerými hudobnými skupinami ako napríklad The Texas Nazis alebo The Murder Junkies. 

Jeho vystúpenia boli zakaždým extrémne živé, dramatické a častokrát aj nechutné či za hranicou zákona. 

Boli to však práve jeho nemiestne a odporné činy, ktoré z neho vo svojej podstate urobili niečo ako „legendu“, čím si upevnil povesť punk rockovej hviezdy. Niektorí ho ale považovali len za chudáka, ktorý sa snažil svoj podpriemerný hudobný talent vyvážiť extravaganciou. 

Poďme sa pozrieť na život tohto kontroverzného speváka, ktorý vo vás nepochybne zanechá zmiešané pocity. 

Zdroj: ranker.com

Jeho meno bolo Jesus Christ 

GG Allin sa narodil 29. augusta 1956 v Lancasteri ako druhý syn hlboko veriaceho páru. Vyrastal vo veľmi skromných podmienkach, ktoré predstavovali dvojizbový zrub bez elektriny a tečúcej vody. 

Otec mu dal meno „Jesus Christ“ pretože veril, že dokáže niečo výnimočné. Jeho brat však mal problém vysloviť toto meno a tak ho volal „GG“ – odtiaľ pochádzala jeho prezývka. Keď sa ale jeho matka s otcom rozviedla pre násilnícke sklony, ktoré zahŕňali aj vydieranie zabitím, meno mu zmenila. 

Na javisku vyprovokoval bitku, vyzliekol sa donaha alebo sa vymočil či vyprázdnil 

GG Allin vystriedal viacero kapiel, z ktorých po istom čase musel vždy odísť, práve kvôli svojmu správaniu na pódiu. Ako sa hovorí, dôležité je zanechať dojem – on to však vzal až príliš doslovne a pozabudol, že sa tým zväčša myslí dobrý dojem. Nie zriedka sa totiž na pódiu vyprázdnil alebo sa vyzliekol donaha, prípadne sa pobil s niekým z publika. Aj napriek tomu alebo práve preto si dokázal získať mnoho fanúšikov. 

Mal slabosť pre mladé tínedžerky

Allin svoju mladosť strávil relatívne normálnym spôsobom. V roku 1980 sa oženil so Sandrou Farrow, ktorú poznal už od strednej školy. Ich manželstvo sa ale po šiestich rokoch rozpadlo. Ku koncu mal už Allin náhradu v podobe mladučkej tínedžerky, ktorá mu veľmi skoro porodila dcéru Nico. 

Nikdy sa však nezosobášili a ich vzťah sa rozpadol. Krátko pred svojou smrťou v 36-tom roku života chodil s ďalším len 17 ročným dievčaťom. 

Priatelil sa s Johnom Waynom Gacym

Zdroj: wikimedia common

Komu nič nehovorí meno John Wayne Gacy, by na tom nevidel nič nezvyčajné, až na to, že tento človek zavraždil 33 ľudí. Dokonca boli s Kevinom veľmi blízki priatelia, až takí, že mu Gacy navrhol filmový plagát (jednalo sa o dokumentárny film). Z predaja plagátov sa pokryla väčšina výrobných nákladov. 

Povedal, že sníval o tom, že si na javisku vezme život 

Zdroj: ranker.com

Už v roku 1989 začal verejne vyhlasovať, že má v pláne vziať si život práve na javisku. Údajne sa tak malo stať na Halloween roku 1990, kedy mal organizovať rozlúčkovú show. Avšak tesne pred touto nocou bol zatknutý, a tak svoj sľub nemohol dodržať. 

Údajne bol zatknutý až 52-krát 

Povedal to tesne pred smrťou v jednom rozhovore. Malo to byť za priestupky na javisku aj mimo neho. Nemusí sa jednať o úplne presné číslo, ale je jasné, že za mrežami pobudol pomerne dlhú dobu a to 18 mesiacov za napadnutie. 

Zomrel na predávkovanie heroínom

Na svoju kariéru, ktorej súčasťou bol aj jeho exhibicionizmus, bol patrične hrdý. Jeho odchod zo sveta by sa ale dal považovať za absolútne klišé – našli ho mŕtveho 28.júna 1993 v byte jedného z jeho priateľov v New Yorku, kde sa predávkoval heroínom. Mal 36 rokov.  

Pochovali ho s fľašou Jima Beama

Zdroj: ranker.com

Tak ako aj väčšina jeho života, tak aj jeho pohreb bol divoký a zvláštny. Jeho rakva zostala otvorená, tvár opuchnutá a krvavá, a k jeho telu priložili fľašu Jima Beama s niekoľkými fotografiami jeho extrémnych vystúpení spolu s heroínom. 

Údajne súčasťou jeho pohrebu bolo aj vzdanie úcty formou popíjania alebo močenia priamo do rakvy. Niektorí jeho známy si týmito aktami dodnes uctievajú jeho pamiatku. 

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre