Cesta ku šťastiu: Roky sa jej vysmievali za veľké čelo, čo viedlo až ku plastickej operácii

302

Počas dospievania sa stretla so silnou šikanou, čo viedlo až ku plastickej operácii. Vysmievali sa jej za veľké čelo a nedokázala sa s tým vyrovnať ani v dospelosti. S vidinou opätovného nájdenia svojho sebavedomia sa preto obrátila na odborníkov.

Zdroj: hxlsey/Instagram

27-ročná Beth Halsey sa nedokázala zbaviť neistoty zo svojho vzhľadu. V snahe uniknúť jej sa uchyľovala k noseniu parochní s ofinou. Ani to však nepomohlo, pretože sa bála, aby jej nespadla z hlavy alebo jej ju neodfúklo. Hoci verí, že niektorí majú parochne radi, jej ubližovala ešte väčšmi.

Rovesníci s Essexu sa jej počas študentských čias intenzívne vysmievali, čo spôsobilo hlboké rany na jej sebavedomí. Napriek tomu, že sa snažila tieto poznámky vytesniť, do veľkej miery ovplyvňovali jej vnímanie samej seba.

Zdroj: hxlsey/Instagram

Hoci sa jej mnohí snažili pomáhať vetami typu „nič na tebe nie je divné,“ uviedla, že aj tieto reči jej ubližovali. Sama Beth uznala, že si je vedomá, že boli dobre mienené, no vnímala ich povýšenecky.

Keď zistila, že by jej mohla pomôcť operácia, bola to najšťastnejšia chvíľa jej života. Okamžite si začala zisťovať informácie a svoje prianie konzultovala s odborníkmi. Napokon sa rozhodla podstúpiť zákrok, pričom však stále chcela pôsobiť prirodzene.

Dnes spomína, že keď sa pozrela na svoju zoperovanú tvár, zaplavila ju vlna silných emócií. Nechcela veriť tomu, že žena v zrkadle je skutočne ona. Napriek pocitom šťastia si však takýto zákrok vypýtal svoju daň. Aj základné činnosti ako umývanie vlasov si vyžadovali asistenciu.

Zdroj: hxlsey/Instagram

Napriek nepohodliu a bolesti však prezradila, že to bolo najlepšie rozhodnutie jej života. Dnes je so svojím vzhľadom nadmieru spokojná. Akoby sa jej pred očami zhmotnili jej najtajnejšie sny a z nej sa stala celkom nová osoba.

Je dôležité pracovať na svojom mentálnom zdraví, a to aj takýmto spôsobom. Neodsudzujte preto kroky ostatných. Možno sú len výsledkom boja, ktorý nedokážu zvládnuť inak.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre