Ženy bývajú mnohokrát podceňované, no občas i preceňované. Tieto ženy sa však vyznamenali natoľko, že si zaslúžia našu pozornosť.

8981

Ženy sú mnohokrát podceňované – v histórii sú dokonca zaznamené aj naozaj extrémne prípady, kedy tomu tak bolo, stretávame sa s tým ale i v dnešnej dobe. 

No a potom sa našli ženy, ktoré boli naozaj drsné a viedli rôzne vojenské útoky (podčiarkujeme, že úspešné) alebo vládli celým krajinám ako kráľovné. Skrátka, ženy sú silné bytosti, ktoré dokáže položiť len máločo. 

Prečítajte si nasledujúce príbehy žien o ich nadčasovej sile a odolnosti a sami si utvorte názor. 

Prostitútka, ktorá sa stala pirátkou a vládla na mori vyše desaťročie 

ching shih u6
Zdroj: ranker.com

Pirátmi sa v minulosti preslávilo najmä Anglicko, no ani zďaleka to nebola jediná krajina, kde ste sa s nimi mohli stretnúť. Niekoľko lodí a námorných ciest sa nachádzalo aj okolo dôležitých prístavov v Hong Kongu a Macau. 

Príbeh sa začína spočiatku chudobnou prostitútkou, ktorá sa vydala za piráta Chenga I. Spolu sa im nesmierne darilo a stali sa veľmi slávnym a obávaným párom – nakradli si pomerne veľký majetok a postupne ovládli rôzne časti pobrežia aj moria. Žiaľ, o niekoľko rokov Cheng I. zomrel, no všetko prenechal svojej manželke. Pod palcom mala približne 400 lodí, na ktorých sa dokopy nachádzalo viac ako 70 tisíc pirátov. 

Ako si táto žena zachovala rešpekt? V prvom rade získala podporu najvyššie postaveného muža po svojom manželovi. Následne zaviedla prísny kódex, ktorý museli piráti dodržiavať. Ak niekoho prichytila pri jeho porušení, čakal ho tvrdý trest – často aj smrť. 

Začalo sa jej dariť až natoľko, že si “spriatelila” predstaviteľov čínskej vlády a krátko na to si otvorila herňu, čo bol ďalší zdroj jej príjmov – tentokrát legálny. 

Kráľovná Tomyris odmietla návrh na sobáš, svojmu ctiteľovi nakoniec odťala hlavu

tomyris u3
Zdroj: ranker.com

Možno už niektorí z vás počuli o slávnom zakladateľovi dynastie Achajmenovcov v Perzii, ktorý sa menoval Kýros Veľký, no vezmeme jed na to, že len málokto počul o žene, ktorá ho pripravila o život statím hlavy. 

Táto žena bola kráľovnou (vydala sa za kráľa, ktorý však zomrel veľmi mladý a ona musela vládnuť sama) a volala sa Tomyris. Patrila k ľuďom, ktorí boli skúsení v jazde na koni, no rovnako dobrí boli aj v boji.

Jedného dňa sa muž menom Cyrus dopočul o slobodnej kráľovnej a hneď si zaumienil, že si ju vezme za ženu (nebola však za tým láska, ale snaha o získanie nového územia). Kráľovná Tomyris sa však nedala oklamať a žiadosť odmietla. Cyrus si chcel teda Massagetae (kde kraľovala) podmaniť násilím. Vymyslel pascu, ktorá mu vyšla a vo výsledku zabil veľkú časť nepriateľských mužov a dokonca zajal Tomyrisinho syna – ten si siahol na život, čo bola posledná kvapka. Tomyris Cyrusa zabila a odťala mu hlavu, ktorú následne napchala do vreca. 

Ina Ramirez Perez si sama urobila cisársky rez 

ndXuiuuIHdsljlkI6eLwQfB4EeJ3D0EgcbtqnfQjJcw
Zdroj: ranker.com

Celé sa to odohralo v marci v roku 2000. Bolo naozaj veľkým zázrakom, že ona aj dieťa túto operáciu prežili. Tvrdosť, odvaha a odhodlanie sa však tejto žene nedá uprieť, aj keď na druhej strane riskovala vo veľkom. 

Perez bola práve v práci, z ktorej už nebola schopná odísť, nakoľko nemala pri sebe telefón ani nikoho, kto by jej pomohol, bola nútená postarať sa o seba sama. Tušila však, že pôrod nebude prirodzený a s dieťaťom niečo nieje v poriadku. Musela teda vykonať cisársky rez, po čom stratila vedomie. Keď sa prebudila, poprosila jedného zo svojich malých detí, aby privolali pomoc. Zdravotníci ju aj s dieťaťom vzali do nemocnice, kde ju museli operovať, aby napravili škody po jej cisárskom reze. O 10 dní ju ale aj so zdravým synčekom pustili domov. 

Bohužiaľ, mnohé ženy v chudobných, marginalizovaných alebo vidieckych komunitách sa stretávajú s podobnými problémami pri pôrode. Nie vždy to však dopadne takto štastne. 

Ľudmila Pavlichenko, sovietska ostreľovačka, zabila 309 Nemcov 

lyudmila pavlichenko u4
Zdroj: ranker.com

Prezývaná bola aj ako pani smrť. Figurovala ako ostreľovačka sovietskeho zväzu počas druhej svetovej vojny. Tu sa totiž brala každá ruka, ktorá chcela pomáhať, a tak nebolo ničím výnimočným, že sa v armáde vyskytli aj ženy, veľa z nich sa nachádzalo napríklad aj v ošetrovniach, kde slúžili ako zdravotné sestry. 

Pavličenko, bola čestnou členkou 25. streleckej divízie Červenej armády a počas 2.svetovej vojny sa jej podarilo odstrániť približne 308 prevažne nemeckých vojakov. Za to bola dvakrát povýšená a svoju kariéru ukončila ako poručíčka. 

Bola považovaná za jednu z najobávanejších ostreľovačiek v histórie a nepochybne by do rukáva schovala aj mnohých ostreľovačov. 

Britská kráľovná pomstila zneuctenie vlastných dcér 

O tom, že s matkami sa neradno zahrávať svedčí aj tento príbeh. Boudicca bola vydatá za Prasutagus, kráľa kmeňa Iceni, a mali spolu dve dcéry. V tom čase ich však napadli Rimania aby anektovali jeho kráľovstvo. Počas ich invázie boli kráľovské dcéry znásilnené a Boudicca dostala niekoľko silných rán bičom.

Boudicca si neskôr postavila hlavu a chystala odplatu – bola veľmi dobrá vo vymýšľaní taktiky, vďaka čomu spolu so svojím vojskom (a dcérami, ktoré ju sprevádzali) zničila mesto, kde mali Rimania svoje kolónie. 

Proti rímskym vojskám však nemohla dlho odolávať, zvíťaziť nebolo vôbec možné. Preto, aby sa vyhli pohľadu na ich porážku si vzala spolu s dcérami jed. Napriek tomu je Boudicca v Anglicku stále uctievaná ako národná hrdinka, ktorá stelesňovala smelosť ženy stojacej za spravodlivosťou.

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.