6 vecí, ktoré Simpsonovci predpovedali na rok 2024 a skutočne sa dejú!

1101

Už sme si zvykli na to, že seriál Simpsonovci v niektorých svojich scénach doslova predpovedá budúcnosť. Tu je 6 vecí, ktoré Simpsonovci predpovedali na rok 2024 a skutočne sa dejú.

Počin The Simpsons sa natáča nepretržite od roku 1989. Akutálne má na svojom konte už 35 sérií. Dávnejšie sme mali článok 17 prípadov, kedy Simpsonovci predpovedali budúcnosť. Tvorcovia sitkomu pokračujú v tomto trende aj naďalej. Aha!

1 – Opätovná kandidatúra Donalda Trumpa

Simpsonovci predpovedali už dávnejšie, že Donald Trump raz získa post prezidenta USA. V jednej z epizód z roku 2015 však možno vidieť lietajúceho Homera ako má na sebe nápis Trump 2024. Trump sa skutočne znovu uchádza o post hlavy štátu.

2 – AI vezme ľuďom prácu

V 17. epizóde 23. série seriálu ((2011) stratí Homer svoju prácu, pretože jeho funkciu začne vykonávať AI, teda umelá inteligencia. Tento trend môžeme v roku 2024 vo svete skutočne sledovať.

Autor tejto fotografie je tEdits

3 – Simpsonovci predpovedali prvú prezidentku Ameriky

Tento bod sa zatiaľ nesplnil, ale.. V sedemnástej časti jedenástej série (1999) hrala Lisa prvú prezidentku Spojených štátov amerických. Mnoho ľudí verí, že túto predpoveď v roku 2024 naplní Kamala Harris. To je advokátka a bývalá senátorka Kalifornie, ktorá je dnes viceprezidentka USA.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

4 – Migrácia na Mars

V jednej epizóde Lisa odhalila, že vláda zabezpečuje migráciu ľudí a obyvateľstva na Mars. V roku 2024 je to už realita.

Autor tejto fotografie je jasonb42882

5 – Tretia svetová vojna

Ešte v roku 1987, teda dva roky predtým, než sa z tohto projektu stal oficiálny sitkom, vznikla časť, v ktorej prebiehala tretia svetová vojna. Asi nikomu netreba pripomínať, že práve v aktuálnom období jej táto hrozba silnejšia, než kedykoľvek predtým.

6 – Hologram

Hologram je veľmi vyspelá forma fotografie. Aj tu predpovedali Simpsonovci budúcnosť. Možno aj vďaka tomu sa radia medzi najlepšie sitkomy všetkých čias. V roku 2024 zažívajú hologram a s ním súvisiace technológie svoj boom. Bart dostal hologram správu už dávno predtým. V sedemnástom diele jedenástej série (1999).

Autor tejto fotografie je Travelin‘ Librarian

Zdroj 1, Zdroj 2

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre