Škandály súvisiace so súťažou krásy. Aké krivdy, omyly či chyby sa odohrali na strane víťaziek?

1080

Miery, dokonalé telo, pleť i vlasy, iskra v očiach a čarovný úsmev. To všetko a ešte o trochu viac vždy bolo, je aj bude súčasťou rôznych súťaží krásy. 

Ale aké je zákulisie týchto súťaží a súťažiacich? Nie je temnejšie ako sa na prvý pohľad zdá či ako nám to je prednášané. Spájajú sa s nimi rôzne škandály ako drogy, súdne spory, aféry, klamstvá alebo tehotenstvá. Škandály sa objavujú vo všetkých oblastiach a preto ani sútaže krásy nie sú výnimkou. Práve naopak a ak ste aj o žiadnych nepočuli nepochybne je to len preto, že sa všetko snažia útlocitne držať pod pokrievkou. 

Predsa len ľudia sú rôzni a naša osobnosť sa formuje po celý život a ani pri ňom nevieme, kam sa bude uberať, tobôž ak sa jedná o mladé ženy, ktorým sa náhle dostane sláva a peniaze. Mnohé z nich si nevyberú správnu cestu a o titul spolu s korunou prídu. 

Bez ohľadu na to, kto sa do akého škandálu dostal alebo mu bol prišitý, estetické a zvedavé oko ľudí vždy poteší pozrieť si priam exemplár u krásu žien. 

Poďme však tak trochu vybrať kostlivcov zo skrine a pripomenúť si niektoré prešľapy či poklesky misiek. 

Laura Zuniga sa podieľala na pašovaní zbraní

2993465
Zdroj: wikimedia common

Zopár mesiacov po tom, čo Lauru Zunigu v roku 2008 korunovali za Miss Hispánskej Ameriky, bola spolu s ďalšími siedmimi ľuďmi zatknutá za vydieranie, obchodovanie s drogami, prania špinavých peňazí. Aj napriek arzenálu zbraní a peknej kope peňazí policajtom tvrdila, že sa jednoducho vybrala do Bolívie na nákupy. 

Tomu však nemohol nikto veriť – titulu ju zbavili a odsúdili ju na 40 dní väzenia.

Steve Harvey korunoval nesprávnu Miss Universe

Ariadna Gutierrez cropped
Zdroj: ranker.com

Incident sa odohral v decembri roku 2015, keď moderátor Steve Harvey omylom korunoval nesprávnu Miss Universe. Urobil len jednu jedinú, no veľmi podstatnú chybu – zle prečítal tágovú kartu a oznámil, že víťazkou sa stala Ariadna Gutierrez Arévalo. Tá si s čistou a nepriestrelnou radosťou prevzala korunu, patrične hrdá na svoj úspech. Keď sa však ceremoniál oslavy po chvíli skončil, Harvey sa vrátil na pódium a svoju chybu napravil – vyhlásil skutočnú víťazku, ktorá sa volala Pia Alonzo Wurztbach a pochádzala z Filipín. Ariadna skončila na druhom mieste, no ani to neutíšilo jej sklamanie a hanbu zo škandálu, ktorého súčasťou sa stala. 

Amanda Longacre presiahla vekovú hranicu 

9241a
Zdroj: wikimedia common

Longacre vyhrala titul Miss Delaware v roku 2014. O niekoľko týždňov na to ju ale titulu zbavili, pretože na nadchádzajúcej súťaži Miss America by presiahla stanovenú vekovú hranicu. Dokonca podala žalobu, no tá bola zamietnutá. 

Carrie Prejean rozhnevala komunitu LGBTQ+

Carrie Prejean Miss California
Zdroj: wikimedia common

Po tom, čo dostala pomerne jednoduchú otázku sa navzdory pocitu, že ju to bude stáť titul rozhodla odpovedať celkom úprimne a otvorene. A ako znela otázka? Perez Hilton sa jej opýtal, či si myslí, že by sa manželstvá osôb rovnakého pohlavia mali legalizovať. Na to odpovedala, že je zástankyňou manželstiev opačného pohlavia. Nemôže to tvrdiť naisto, no tak ako predpokladala titul nevyhrala, no umiestnila sa na druhom mieste. 

Morgan Elizabeth Woolard podporila kontroverzný zákon

ffb0abe9 8970 5a16 8527 62a92a264270.image
Zdroj: wikimedia common

Umiestnila sa na peknom druhom mieste, no vyskytla sa isté špekulácie o tom, že nebyť jej názoru, ktorý verejné vyhlásila, mohla by vyhrať titul. Podporila totiž zákon súvisiaci s kontrolou nelegálnych prisťahovalcov. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.