Sklenené a presklené dvere – najdôležitejšie rozdiely

209

Pri hľadaní správnych dverí do bytu by ste mali venovať pozornosť niekoľkým aspektom. Okrem nájdenia správnych rozmerov je dôležité zladiť ich vzhľad so zariadením interiéru. Ešte dôležitejšie sú faktory ako úroveň zvukovej izolácie a množstvo prepusteného svetla. Presklené a sklenené dvere patria medzi obľúbené modely. V čom sú odlišné a ktoré sa oplatí vybrať?

s
Zdroj foto: hallojulie / Shutterstock.com

Druhy dverí zo skla

Presklené a sklenené dvere sa dajú od seba ľahko odlíšíť. V prípade tých druhých celý povrch dreveného krídla tvorí vhodne orezané okno (pozri tu: https://sklo.sk/sk/100-rezanie-skla). Objavujú sa tu klasické pántové modely a posuvné dvere. Sú obľúbené v bytoch a rodinných domoch. Presklené dvere, ako už názov napovedá, majú len sklenené prvky. V tejto kategórii nájdete široký výber rôznych modelov. Samotné krídla dverí sú vyrobené z materiálu vyrobené z dreva alebo mdf dosiek. Sklenené vložky môžu zaberať väčšinu povrchu alebo mať formu malých dekorácií. Okrem štandardných, priehľadných skiel sú tu k dispozícii rôzne druhy matných či dekoračných prvkov, akými sú lacobel a sklenené dekory.

 

Rozdiely medzi presklenými a sklenenými dverami sa týkajú vzhľadu aj funkčnosti. Ako si vybrať ten správny produkt pre váš domov?

 

Aké dvere sa oplatí vybrať?

Sklenené a aj presklené dvere sú ideálnym výberom ak budú prispôsobené k štýlu interiéru a potrebám obyvateľov domu. Drevené krídla dverí so sklenenými prvkami sú dokonalé v klasickom, rustikálnom či inom štýle. Vďaka vhodne zvolenému projektu sú skvelé so škandinávskym, alebo glamour štýlom. Pri prvom z nich sa oplatí vybrať sivé, alebo biele dvere a pritom druhom sú vhodné dvere zdobené zlatými, alebo striebornými prvkami.

 

Samostatné okná sú zase výbornou voľbou do minimalistických, moderných a industriálnych interiérov. Výborne poslúžia v kúpeľniach alebo ako prechod medzi sedacou časťou obývacej izby a kuchynským kútom. Dobrým riešením sú aj sklenené dvere do chodby, vďaka ktorým pôsobí byt svetlejšie a priestrannejšie. Okrem vzhľadu je dôležitá aj funkčnosť. Čo sa oplatí o vedieť o tomto?

 

Dvere, ktoré zabezpečia pohodlie a bezpečnosť

Pri zvažovaní sklenených dverí sa veľa ľudí obáva, že budú náchylné na poškodenie. Mali by ste však vedieť, že moderné zasklenie sa vyrába pomocou špeciálnych metód. Často ide o tvrdené sklo, ktoré má veľmi vysokú odolnosť proti rozbitiu. V prípade nešťastnej náhody a poškodenia skla sa rozbije na kúsky s hladkými hranami, ktoré nespôsobujú rezné rany.

 

Celosklenené dvere sú predovšetkým optickým zväčšením a presvetlením interiéru a súladom so súčasnými trendmi. Vyžadujú však častejšie umývanie a neposkytujú zvukovú izoláciu. Lepšie budú okrem iných fungovať aj presklené modely v apartmánoch s deťmi a domácimi zvieratami. Dvere prispôsobené potrebám dokonale splnia svoju úlohu.

 

s

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.