Skvelá iniciatíva neziskovej nadácii sa ujala už aj na Slovensku – dobré skrinky pomáhajú nielen chudobným

762

Helpi je celosvetová nezisková organizácia, ktorá pomáha ľuďom vo všetkých kútoch našej planéty. Táto dynamická organizácia buduje, podporuje, propaguje a spája tzv. zdieľajúce centrá na celom svete, kde ľudia môžu bezplatne nechať jedlo, oblečenie, knihy, hračky, školské potreby, toaletné potreby a ďalší tovar, pričom si všetko to môže vziať niekto, kto to naozaj nevyhnutne potrebuje. Takmer 2,5 miliárd ľudí musí vyžiť z menej ako 2 dolárov na deň a týmto ľuďom, ktorí stoja za nadáciou, to nie je jedno.

Zveřejnil(a) Helpi dne Pátek 9. srpna 2019

A ako fungujú? Nuž, zväčša ide o inštaláciu špeciálnych skriniek, v ktorých ľudia nechávajú spomínané potraviny či predmety. Zvyknú však inštalovať aj chladničky. Táto nadácia bola založená práve kvôli myšlienke pomáhať a urobiť svet lepším miestom pre život. Ich komunita sa veľmi rýchlo rozšírila do sveta a dokonca už aj na Slovensku sa im podarilo nainštalovať 3 dobré skrinky. „Rozhodli sme sa postaviť päť dobrých skriniek naprieč mestom Žiar nad Hronom, tak aby sme dokázali pokryť celé mesto a boli čo najbližšie všetkým Žiarčanom a komunitám, ktoré v tomto meste žijú! Tento projekt je taký jedinečný a mimoriadny, že stále nevieme nájsť správne slová, ktoré by popisovali, ako úžasne sa cítime! Dajme tomu šancu a starajme sa o ľudí v našom okolí!“ píše Helpi na svojom Facebookovom profile.

Zveřejnil(a) Helpi dne Pátek 9. srpna 2019

Zveřejnil(a) Helpi dne Pátek 9. srpna 2019

Zároveň dodali, že dobrá skrinka je zväčša umiestnená v blízkosti hlavného námestia alebo verejnej inštitúcie (mestský úrad alebo radnica), nákupného centra, autobusovej stanice, atď. Tvrdia však, že komunita by sa mala sama rozhodnúť, aký tovar chce zdieľať pomocou tejto dobrej skrinky, a to všetko v súlade s miestnymi právnymi predpismi a potrebami tej ktorej komunity.

A ak aj vy chcete pomáhať a záleží vám na ostatných, tak sa môžete k tejto komunite pridať, stačí, že si pozriete ich stránku a tam sa všetko dozviete. No môžete to urobiť inou formou, a síce, že jednoducho prinesiete nejaké jedlo, ktoré si potom vezmú tí, ktorí by si ho bez vás kúpiť ani nemohli.

Zveřejnil(a) Helpi dne Neděle 11. srpna 2019

Zveřejnil(a) Helpi dne Úterý 6. srpna 2019

Zveřejnil(a) Helpi dne Úterý 6. srpna 2019

Teraz ešte zostáva dúfať, že sa táto skvelá a nádejná iniciatíva postupne rozšíri aj do ďalších slovenských miest, pretože potenciál je veľký a myšlienka je skutočne viac než chvályhodná.

 

Zdroj: Zaujímavý svet

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre