Slávni ľudia opisujú, aké je to žiť s depresiou. Ak trápi aj vás, nie ste v tom sami.

3506

Depresia je charakterizovaná ako duševná choroba, ktorá postihuje stále viac a viac ľudí po celom svete. Či už sa to týka dospievajúcich detí, mladých, dospelých alebo aj starcov, nie je možné ju podceniť. A ona si rozhodne nevyberá, preto sa jej častokrát nevyhnú ani celebrity, ktorých život ani zďaleka nie je taký jednoduchý ako sa nám, z pohodlia domova, javí. 

Bez ohľadu na to, že vám v skutočnosti nemusí nič chýbať (napríklad nič materiálne) vaše pocity nedokážete ovplyvniť. Prevalcujú vás a vy nie ste schopní nič urobiť, len sa utápať v smútku, ktorý trvá naozaj dlho. 

Vďaka tomu, že o depresii hovoria aj slávne osobnosti, predovšetkým keď sú úprimní a otvorení, sa rozširuje povedomie o tom, aký ťažký a komplikovaný je život s depresiou. 

Billie Eilish

Screenshot 20240112 084847
Zdroj: facebook

Popová hviezda Billie Eilish sa rozhodne nebála ísť s kožou na trh. Otvorene hovorila verejnosti o svojom boji s depresiou. Vo svete totiž prerazila ešte ako tínedžerka, jej kariéra začala prudko stúpať, no to len zhoršilo jej pocit osamelosti a izolácie.  

V jednom rozhovore potvrdila, že jej depresia dospela do bodu, kedy začala vážne uvažovať o tom, že by si vzala život. Bola sama na hotelovej izbe, pozerala sa na okno a premýšľala, aké by to bolo, keby z neho jednoducho vyskočila, a tak ukončila svoje trápenie. 

Našťastie to dobre dopadlo a Billie sa rozhodla vyhľadať odbornú pomoc a celkovo sa viac starať aj o svoje duševné zdravie. Preto dnes odkazuje všetkým ľuďom, aby boli na seba predovšetkým dobrí a milí, aby si zbytočne neubližovali. 

Kristen Bell

Kristen Bell
Zdroj: shutterstock

Kristen Bell sa rozhodla byť úprimná. Priznala, že už od naozaj skorého veku berie antidepresíva. Jej mama je zdravotná sestra, a tak si hneď všimla, keď sa s jej dcérou začalo niečo diať. Sama to opísala ako pocit, akoby bola na celom svete temnota – cítila len chlad, tmu a nezáujem. Častokrát bola doslova paralyzovaná strachom. 

J. K. Rowlingová

8cigckin175jtpsk3gs361r4ss
Zdroj: wikimedia common

J. K. Rowlingová sa tiež pridala k ľuďom, ktorí sa nebáli o svojich problémoch hovoriť. Chcela ukázať, že aj ona je obyčajný človek, ktorý bojuje so životom. Potvrdila, že trpela klinickou depresiou a v skutočnosti sú dementori z jej diela Harry Potter metaforou depresie.  

V roku 2016 sa jej na sociálnej sieti spýtal fanúšik ako proti nim bojovať, jej odpoveď bola – snahou o nájdenie svetla. Je dôležité nebojovať sám a požiadať o pomoc. Každý si zaslúži byť šťastný.

Jared Padalecki

jared padalecki
Zdroj: shutterstock

Aj hviezda Jared Padalecki v jednom rozhovore z roku 2013 pripomenul ľuďom, že depresia môže postihnúť naozaj kohokoľvek. Sám vtedy povedal, že istý čas, aj napriek tomu, že mal svojich milovaných psov, priateľov, fanúšikov a skvelú prácu, mal pocit akoby do tohto sveta nepatril, akoby stratil zmysel. Bolo ťažké zbaviť sa útrpných myšlienok a pochybností, ktoré človeka odrazu prepadnú.  

Dwayne Johnson

gettyimages 1061959920
Zdroj: shutterstock

Na základe vlastnej skúsenosti odovzdal nielen svojím fanúšikom, ale všetkým ľuďom ochotným počúvať posolstvo, že jedna z najdôležitejších vecí, ktoré si pri depresii treba uvedomiť je, že v tom nie sme sami. A že nie ste ani prvý, ani posledný a nie je to niečo, čo by ste nezvládli. Aj keď máte zlý deň, týždeň alebo mesiac, vždy príde čas, kedy to bude lepšie. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.