Slobodný otecko si adoptoval dievčatko s Downovým syndrómom potom, čo ju odmietlo 20 rodín

8058

Nie je veľa príjemnejšieho ako čítať príbehy o opustených deťoch, ktoré si konečne adoptujú milujúci rodičia, resp. rodič. Talian Luca Trapanese je slobodný a donedávna žil sám. Vo svojej krajine však mení stereotypy točiace sa okolo otcovstva, náboženstva a rodiny po tom, ako si v roku 2017 adoptoval maličké dievčatko menom Alba.

6 42

Lucov príbeh sa stal virálnym z niekoľkých dôvodov – jedným z nich je to, že Luca je homosexuál a je slobodný. Sociálne služby v Taliansku zvyčajne nezaručujú slobodným homosexuálnym mužom veľa možností v danej oblasti. Luca dokonca neskôr médiám povedal, že mu bolo povedané, že si bude môcť adoptovať iba dieťa so zdravotnými alebo behaviorálnymi problémami. Jeho to však nevystrašilo a rozhodol sa túto podmienku akceptovať.

1 60

41-ročný muž si napokon adoptoval Albu v čase, keď mala len 13 dní. Dievčatko má Downov syndróm, kvôli tomu sa jej vlastná matka vzdala a ponúkla na adopciu. Nebolo však vôbec ľahké nájsť pre dievčatko novú rodinu. 20 rodín totiž odmietlo novorodenca kvôli zdravotnému stavu. Našťastie sa však objavil Luca a život Alby sa navždy zmenil. Bol v siedmom nebi, pretože vedel, že teraz je ten správny čas stať sa otcom.

2 58

Luca už od svojich 14 rokov pracoval v organizáciách zameraných na deti so špeciálnymi potrebami. Vždy sa chcel stať otcom, táto túžba však predstavovala isté boje, keďže bol (a stále je) homosexuál. „Od svojich 14 rokov som dobrovoľne pracoval so zdravotne postihnutými, takže som mal pocit, že mám na to správne znalosti aj skúsenosti,“ uviedol Luca médiám. V júli 2017 obdŕžil hovor, na ktorý tak dlho čakal – bol to tribunál, ktorý ho informoval o dievčatku a možnostiach adopcie. Luca načúval jej príbehu a bez váhania povedal áno. Hneď na to sa vybral do nemocnice, aby spoznala svoju dcérku. „Keď som ju prvýkrát držal v náručí, bol som neskutočne šťastný. Okamžite som cítil, že je to moja dcéra,“ povedal šťastný otec.

3 54

Dnes sa jeho celý život točí okolo Alby. Hovorí, že jeho dcéra mu prevrátila život naruby. „Priniesla mi šťastie a pocit naplnenia. Som hrdý na to, že som jej otec. Od samotného začiatku som chcel, aby bola mojou dcérou,“ dodal na záver hrdý a vyrovnaný muž.

4 52

5 44

7 33

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.