„Smutný“ pes čakal na deti, ktoré mu prídu čítať. Nedočkal sa, a tak sa majiteľ rozhodol konať

2399

Pes Sting miluje pomáhať deťom s ich čitateľskými zručnosťami. Keď sa na začiatku tohto mesiaca nikto nedostavil na knižničný seminár, majiteľ poslal niekoľko osamelo vyzerajúcich fotografií psa na Facebook, aby tak podporil účasť na seminári.

Zveřejnil(a) John Muellner dne Středa 7. února 2018

Ľudia na to hneď začali reagovať so snahou rozveseliť psa. Nemusíte sa však obávať pretože majiteľ Stinga – John Muellner rýchlo ubezpečil všetkých, že Sting v žiadnom prípade nie je smutný pes … jeho tvár len tak vyzerá.

10-ročný chrt je dôchodcom, ktorý v súčasnosti pracuje ako certifikovaný pes-terapeut vo White Bear v Minnesote. Sting umožňuje deťom jeden deň v týždni čítať mu a podporuje program Paws to Read – iniciatíva, ktorá umožňuje deťom precvičiť si svoje čitateľské zručnosti tým, že čítajú za prítomnosti psa. Sting trávi zvyčajne hodinu v knižnici, aby aspoň trom deťom umožnil 20 minút čítať. No tento týždeň nikto neprišiel.

„Bohužiaľ, nikto sa dnes nezúčastnil tohto čítania so Stingom v knižnici White bear,“ napísal Muellner. „Ak poznáte niekoho, kto má 4 – 8 rokov a rád by čítal psovi, kontaktujte prosím knižnicu cez telefón alebo cez ich webovú stránku, ktorá sa týka programu Paws to Read.“

Zveřejnil(a) John Muellner dne Středa 7. února 2018

Na prekvapenie Muellnera a všetkých v knižnici to začalo fungovať. Telefóny začali odrazu zvoniť a ľudia sa začali zaujímať.

„Ľudia sa pýtajú, či by sme nemohli držať telefón pri ušiach Stinga, aby mu mohli čítať,“ povedal Wahlström. „Celý personál Petco v Kalifornii do knižnice zavolal, aby im mohli povedať, že milujú Stinga. Je to jednoducho úžasné. “

Na radosť knihovníkov je Stingov program teraz pevne rezervovaný až do apríla, rovnako ako aj ostatné termíny iných psov z Paws to read.

Foto od USAG-Humphreys

„Milujeme takúto radosť z čítania, radosť z čítania pre psov, „dodal.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre