Smutný pohľad na vtedy ešte honosný športový areál v Rio de Janeiro po 6 mesiacoch

375

6 mesiacov po skončení olympijskych hier v Brazílskom Rio de Janeiro olympijské mestečko pripomína skôr bojové pole ako honosný športový areál. Smutné fotografie z miesta, ktoré malo chudobnému regiónu pomôcť splatiť dlhy a znížiť úroveň chudoby, má dnes podobu smetiska.

Rio 2016 sa topilo v škandáloch ešte pred samotným začiatkom hier. Začalo to vypuknutím vírusu Zika, pokračovalo údajným doppingom Ruských atlétov a na záver sa pridala žaloba na prezidenta Bilma Rousseff z dôvodu korupcie. Druhé najväčšie mesto Brazílie je milióny dolárov v dlhoch a teraz navyše dĺži 900 tisíc dolárov energetickej spoločnosti.

Špinavé bazény, zničené ihriská, vytrhané sedadlá, takto vyzerá celý olympijský park. Honosná aréna vyzerá ako po apokalypse a osud týchto budov a celkovo areálu je už zrejme spečatený.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre