Spaľujte kalórie aj na dovolenke. Ako na to?

73

Cvičenie a spaľovanie kalórií sú v čase dovolenky tým posledným, na čo by sme mysleli. Jediné, čo chceme, je ochutnať vynikajúce jedlo, kúpať sa v mori a odpočívať na pláži. Svoju postavu ale môžete udržiavať aj tak. A nemusíte ani hľadať fitko.

shutterstock 313769651
EpicStockMedia / Shutterstock.com

Dovolenka je časom odpočinku

Čas na dovolenke by sme mali venovať najmä odpočinku, a to ako fyzickému, tak psychickému. Je dokázané, že zmena prostredia nám pomáha hodiť starosti na chvíľu za hlavu. Avšak odpočinok neznamená, že musíte celú dovolenku preležať na pláži a napchávať sa lahodným jedlom. Stráviť ju môžete aj aktívne, čo bude vyhovovať najmä tým, ktorí si nemôžu dovoliť príliš vypadnúť z cvičebného rytmu alebo si skrátka len chcú udržať postavu, na ktorej dlho pracovali.

 

Ako odpočívať aktívne?

Aktívna dovolenka vám prinesie mnoho benefitov. Môžete si ju predstaviť ako obyčajné prechádzky po pláži, plávanie, turistiku či výlet na bicykloch. Pri vode je dnes veľmi obľúbený aj paddleboard – doska, na ktorej sa na vode postavíte a pádlujete, kam vás ruky zanesú. Znie to jednoducho, ale verte, že pri tomto športe namáhate celé telo. Udržať sa na doske, a to aj na pokojnej hladine, nie je tak jednoduché, ako to vyzerá.

 

Skvelou aktivitou je aj beh. Prevádzkovať ho môžete kdekoľvek na svete a všetko, čo na to potrebujete je dobrý pár topánok. Trasu, kadiaľ pobežíte, si potom ľahko nájdete priamo na mieste. Odporúčame však mať pri sebe vždy mapu, aby ste sa v cudzom meste nestratili. A ak je to možné, požičajte si bicykle a vyrazte objavovať mesto a jeho okolie. Je to skvelý spôsob, ako zostať aktívny, spoznať dané miesto a šetriť prírodu.

 

Na dlhé dovolenky stavte aj na cvičenie

Pokiaľ ste zvyknutí cvičiť vo fitku pravidelne a chystáte sa na 14-dňovú a dlhšiu dovolenku, potom si aspoň 2–3× týždenne do rozvrhu zaraďte cvičenie s vlastnou váhou. Ak budete mať v blízkosti ubytovania fitness centrum, môžete ho samozrejme tiež využiť. Pri pravidelnom cvičení je najdôležitejšie nevypadnúť z rytmu a aj na dovolenke si zachovať nejakú disciplínu. Nemusíte cvičením tráviť hodiny, postačí, keď si tréning zostavíte z niekoľkých základných cvikov, ako sú drepy, kľuky, výpady či tzv. angličáky.

 

Skúste niečo nové

Ak pravidelne cvičíte v posilňovni, potom vyskúšajte iný typ aktivity, aby ste narušili stereotyp. Skvele bude fungovať už spomínaný beh. Navyše, keď pobežíte pozdĺž pláže, užijete si aj nádherný výhľad a uvidíte, že sa vám bude bežať oveľa lepšie. Pri mori alebo niekde pri vode sa nebojte skúšať aj najrôznejšie vodné športy a napríklad sa naučte surfovať. Pokiaľ cestujete s partiou priateľov, skúste si zahrať plážový volejbal. Jednoducho povedané, akákoľvek aktivita, pri ktorej budete trošku namáhať svoje svaly, je vítaná a uvidíte, že sa potom budete cítiť naozaj skvele aj po celodennom výstupe do hôr.

 

Zdroj obrázku: EpicStockMedia / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.