Spiatočná letenka do talianskych Benátok v máji, teraz iba za 31€!

837

Benátky patria medzi najkrajšie mestá a to nie len v Taliansku. Toto mesto je postavené na vode a ročne tam mieri veľmi veľa turistov. Od milovníkov histórie až po zamilované páry si tam každý príde na svoje.

benatky fotografia
Foto od Honza Soukup

Teraz máte možnosť odletieť z poľských Katovíc za cenu spiatočnej letenky iba 31€! Poletíte írskou spoločnosťou Ryanair priamo na letisko Venice Treviso. Viac termínov a letov na stránke Ryanair.

Termín:

Za túto cenu môžete vyraziť do Benátok napr. v termíne od 16.5-23.5.2018. Let trvá približne hodinu a pol.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo práve Benátky?

– Piazza San Marco – historicky významné námestie, ktoré je doslova centrom mesta a priamo z neho máte možnosť vidieť ďalšie dôležité miesta a pamiatky. Odtiaľ uvidíte Baziliku Sv. Marka, Hodinovú vežu známu ako Torre dell’Orologio, Dóžov palác, prípadne Kampanilu. A na uliciach uvidíte mnoho umelcov.

– Kampanila je jedna z najcharakteristickejších stavieb Benátok. Je vysoká 98,6 metra a jej základy stoja od roku 912, no dostavať sa ju podarilo až o dve storočia neskôr.

– Canal Grande – tento veľký kanál je jedným z miest, ktoré musíte vidieť. Pretína Benátky na dve polovice. Je hlavným dopravným prúdom cez mesto plný lodí a gondolí. Má dĺžku presahujúcu 4 km a stretnete sa len s troma mostami a jedným z nich je Ponte di Rialto.

– Keď už budete v Benátkach, určite ochutnajte tamojšie koláčiky, sladkosti a takisto zmrzlinu, nezabudnite ani na tradičnú pizzu.

– Toto mesto má toľko uličiek, že najlepšie urobíte, ak zoberiete do ruky mapu a peši si ich prejdete.

Photo by gellinger

Čo je dobre vedieť pred návštevou Benátok:

– Ak sa chcete plaviť gondolami, vedzte, že za 40 minútovú pomalú jazdu, niekedy aj po smradľavých miestach a za stáleho fotenia japonskými turistami zaplatíte 70-100 eur.

– Ak sa chcete bez množstva turistov a v pokoji poprechádzať, najlepšie je to urobiť o 20:00, keď sa mesto vyprázdni.

– Zoberte si pohodlnú obuv pretože mesto je dosť veľké, ak ho chcete vidieť celé a máte v pláne sa prechádzať.

– Benátky sú dosť drahé, preto zvážte ubytovanie mimo lagúny.

venice fotografia
Foto od szeke

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Ak sa chystáte na dlhší výlet po Taliansku:

V prípade, že sa vyberiete nie len do Benátok, ale aj do iných talianskych miest napr. do Ríma, nezabudnite si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete v ňom užitočné rady a tipy, ako kde sa ubytovať, čo ochutnať alebo čo určite vidieť. Všetko nájdete na tomto odkaze.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre