Srdcervúca premena: Silný príbeh zachráneného psíka, ktorý bol celkom bez srsti a plný parazitov

92

Prinášame vám srdcervúci, no krásny príbeh opusteného psa, ktorému poskytli potrebnú pomoc. Z plešatej, vystrašenej a podvyživenej bytosti sa zmenil na šťastného spoločníka s hustou srsťou a dnes sa doslova teší zo života.

Zdroj: furry_luck_association/Instagram

Bobby sa túlal ulicami na Bali. Keď ho Reto a jeho tým z organizácie na ochranu zvierat Furry Luck Bali Ev našli, podľa vzhľadu usúdili, že nesmierne trpel. Pes sa spočiatku bál obyčajného kontaktu s ľuďmi a bol pripravený napadnúť každého, kto sa oň pokúsil. S plynúcim časom, dostatkom lásky a starostlivosti sa však začala prejavovať Bobbyho jemná osobnosť.

Zdroj: furry_luck_association/Instagram

Po nájdení bol takmer bez srsti, plný parazitov a nesmierne vystrašený. Trpel svrabom, plesňovou infekciou, krvnými parazitmi a anémiou.

A ako si získali jeho dôveru? Bobby sa vždy sústredil na jedlo a Reto to neváhal využiť. Jedlo mu vždy podávali z rúk a postupne si tak získali jeho dôveru. Hoci spočiatku váhal, časom si ho vzal. Niekedy sa stalo, že polhodinu len tak sedeli a čakali, ako sa pes rozhodne. Vždy však prišiel, opatrne jedlo očuchal a nakoniec ho zjedol. Okrem toho mu mesiac podávali lieky, čo výrazne pomohlo pri jeho celkovom zotavení.

Zdroj: furry_luck_association/Instagram

Túlavý psík zúfalo potreboval niekoho, kto by oň preukázal záujem a doprial mu dostatok pozornosti. Keď to všetko dostal, bol schopný začať žiť životom normálneho a zdravého psa. Aj vďaka Retovi a jeho tímu je dnes Bobby úplne zotavený a hľadá milujúci domov, odkiaľ ho už nikdy nikto nevyhodí.

Zdroj: furry_luck_association/Instagram

Reto zdôrazňuje, že je preňho veľmi dôležité, aby sa Bobby dostal do dobrej rodiny. Potrebuje nielen dôkladnú starostlivosť, ale aj čas. Veľmi dobre vychádza s ostatnými psami. Sám však dokáže vyhodnotiť, keď je to naňho priveľa, a vtedy sa stiahne do úzadia. Navyše ide o jedného z najmenej konfliktných psov.

Zdroj: furry_luck_association/Instagram

Príbehy opustených psov, ako aj ten Bobbyho, sú skvelým príkladom, ako veľmi potrebné sú ochranárske organizácie. Ľudia, ktorí ich tvoria, zásadne menia životy zvierat v núdzi.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre