Príbeh neochvejnej lásky: Muž sa stará o svoju manželku vo vegetatívnom stave

681

Typ lásky, o akom vám dnes rozpovieme, je potrebné si ceniť a oslavovať ho. Nájsť ho totiž nie je vôbec jednoduché, ale Brune de Sousa sa to podarilo. Keď mala pocit, že sa jej šťastie obrátilo chrbtom, sa vedľa nej postavil jej manžel a neúnavne jej pomáha.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by David Alexandre Cesar (@brunaedavidamor)

David César je mladý muž z Brazílie. Veľkú časť svojho života zasvätil starostlivosti o Brunu, ktorá je vo vegetatívnom stave. Práve to bolo dôvodom, prečo prišiel o prácu a dnes sa snaží nájsť podporu prostredníctvom sociálnych sietí. Ich príbeh sa stretol s pochopením a mnohých hlboko zasiahol. David odhodlane bojuje za to, aby sa jeho žena mala čo najlepšie.

4c58d55eb4ad97b614c46be216.jpg
Zdroj: brunaedavidamor/Instagram

Všetko sa to stalo v bežný deň v roku 2018. Bruna dostala počas sledovania televízora kŕče, následne sa jej zastavilo srdce a dýchanie. David uviedol, že v priebehu troch minút stratila všetky životné funkcie. Okamžite ju vzal do nemocnice, kde ju po 25 minútach dokázali oživiť, hoci bola dlho bez kyslíka.

Dnes je podľa jeho slov Bruna v stave, kde nedokáže vnímať svoje okolie, no neovplyvňuje jej základné nervové funkcie. Zostali jej trvalé následky – vegetatívny stav. Dva roky bola hospitalizovaná a od prevozu domov sa David naplno venuje starostlivosti o svoju polovičku. S nezamestnanosťou, do ktorej jeho starostlivosť vyústila, má však problém pokryť náklady vrátane liekov, odbornej pomoci, potravín a ďalších nevyhnutností.

0774ae50aab59896133fff8808.jpg
Zdroj: brunaedavidamor/Instagram

Hoci sa nad nimi zľutovali mnohí dobrosrdeční ľudia, Brunine výdavky sa zvyšovali. Nedostávajú dokonca zatiaľ ani dôchodok, no v tomto smere im pomáhajú dobrovoľní právnici.

Napriek tomu, ako zle to vyzeralo, však existuje nádej. David sa totiž dozvedel o možnej liečbe v Kanade. Ak by sa k nej dostali, Bruna by musela tri roky užívať ich lieky a chodiť na fyzioterapiu. Celkové náklady takejto liečby sa však vyšplhali na 19 000$, preto musia opäť požiadať o pomoc darcov.

e25c6a5214bfe75ad5f146ec7a.jpg
Zdroj: brunaedavidamor/Instagram

Ich situácia nie je ani zďaleka jednoduchá, no neochvejná láska Davida ju robí prijateľnejšou. Je naozaj obdivuhodné vidieť takú starostlivosť o milovanú osobu. Nabáda nás to zamyslieť sa nad vlastnými vzťahmi a zvážiť, koľkí z nás by boli ochotní spraviť niečo podobné.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.