Staré a pokazené časti hodiniek využíva na to, aby z nich vyrába celkom nové kúsky, ktoré sú viac než vydarené

397

Dan Tanenbaum je podnikateľ, ktorý má však aj veľmi zaujímavú záľubu. 20 rokov zbiera jednotlivé časti zo starých či poškodených hodiniek, ktoré ďalej premieňa na iné predmety. „Vždy ma fascinovala komplikovanosť pohybov, ktoré poháňajú takú presnosť. Keď sa hodinky dostanú k hodinárovi, niektoré z týchto neuveriteľných kúskov zahodí a vymení za nové. Chcel som im vdýchnuť nový život,“ povedal muž.

Tvrdí, že po príchode z práce domov trávi čas so svojou rodinou, no potom sa poberie do svojej dielne, kde sa venuje svojej záľube. „Začal som stavať miniatúrne motocykle výlučne za pomoci týchto malých častí hodiniek. Postupne som si prácu začal schválne komplikovať a zlepšovať sa. Dokončenie každého kúsku mi zväčša trvá 30 až 50 hodín v závislosti od veľkosti a zložitosti.“ Dosť ale bolo viet, poďme sa spoločne pozrieť na to, aké výtvory má tento muž na svojom konte. A možno povedať, že sa má čím pochváliť.

 

Zdroj, Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre