Tu je niekoľko sporných starodávnych vzťahových rád

11084

Bizarné, pochybné a vyslovene zvláštne starodávne rady týkajúce sa lásky. Poďme sa pozrieť na niekoľko z nich. 

alexander grey 8XkNFQG cgk unsplash
Zdroj: unsplash/ Alexander Grey

Ženy neobliekajte sa ako divošky

Podľa knihy The Polite Lady, Or: A Course of Female Education in a Series of Letters from a Mother to Her Daughter (Zdvorilá dáma alebo: Kurz ženskej výchovy v sérii listov od matky jej dcére) si ženy príliš nápadným oblečením nezískajú lásku ani náklonnosť muža.

Nájdite si partnera, ktorý je presne taký ako vy

Básnik Thomas Gisborne neveril, že by sa protiklady mali priťahovať. Podľa jeho rady, ak je dáma na „love“, mala by si nájsť osobu ako je ona, od veku až po vlastnosti. 

Povedzte ženám niečo o sexe, ale nie príliš veľa

Za strarých čias mnohí muži predpokladali, že tzv. „dobré“ ženy, netušili, čo sa deje v spálni medzi mužom a ženou pred tým, ako sa vydali. Tí, ktorí v roku 1920 poskytovali partnerské poradenstvo odporučili, aby sa dámam hovorilo niečo o sexe, ale nie príliš veľa. Napríklad Maurice Bigelow, autor knihy o sexuálnej výchove z roku 1916 odporučil,  aby sa dospievajúce dievčatá naučili pomenovať časti pohlavných orgánov, ale nie vulgárne, ako to robili chlapci. A tiež nie príliš detailne, aby v nich nevzbudili príliš veľkú zvedavosť. 

brooke cagle Y3L ZQaw9Wo unsplash
Zdroj: unsplash/ Brooke Cagle

Nemajte sex príliš často

Podľa Bernarra MacFaddena, autora knihy Womanhood and Marriage (Ženskosť a manželstvo) z roku 1918, by sa sex nemal vykonávať príliš často, inak odčerpá mužovi jeho „mentálnu energiu“. Stane sa tak menej schopným a efektívnym manželom.

Noste svoje najlepšie spodné prádlo

Je jedno, či ste v manželstve rok alebo 10 rokov, podľa Dr. Robinsona autora knihy Woman: Her Sex and Love Life (Žena: Jej sex a milostný život), by ste mali nosiť vždy tu najlepšiu spodnú bielizeň, akú si môžete dovoliť. Nech je vždy svieža a jemná. 

Ak ste žena, nechajte si svoje sťažnosti pre seba

V rokoch 1940 až 1950 bolo ženám doporučené, aby sa pred manželom príliš nesťažovali, a to najmä v čase, keď sa vráti z práce domov. Nechce to počuť, pretože tvrdo pracoval a je unavený. Ak sú to, ale rodinné problémy, skúste mu to povedať až po večeri. 

vinicius amnx amano 4mK2KVuYrDs unsplash
Zdroj: unsplash/ Vinicius „amnx“ Amano

Očakávajte, že vás muž podvádza

Podľa našich starodávnych odborníkov, žiadne manželstvo nie je dokonalé, pretože muži môžu stále zablúdiť k iným ženám. Ak sa to príležitostne stane, manželky by sa nemali rozčuľovať, ale radšej odpustiť a zabudnúť. „Len preto, že ťa podviedol, neznamená to, že ťa nemiluje. Ak mu odpustíš, môže ťa milovať ešte viac.“ Teda aspoň podľa pána Dr. Robinsona.

Muži by mali dvoriť aj svojej svokre, ak chcú mať úspešné manželstvo

„Dvoril som svojej svokre a môj život v manželstve je veľmi šťastný“, povedal v roku 1899 newyorský sudca Olmsted jednému nešťastnému manželovi. 

Nehovorte svojim svokrovcom, čo si naozaj myslíte – nikdy

Ak si chcete so svojimi svokrovcami udržať dobrý vzťah máte len tri možnosti, usmievať sa, prikyvovať a nechať si svoj názor pre seba. Publikácia The American Freemason z roku 1859 učila ženy, ako jednať so svojou svokrou, „vždy trpezlivo počúvajte, buďte vďačné a poddajte sa zo všetkých síl“. 

A aké máte vy skúsenosti so vzťahovými radami?

 

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.