Steven Seagal označil jeden film za skutočné majstrovské dielo: Má pravdu?

354

Steven Seagal je populárny americký herec, ktorý sa svojho času preslávil najmä ako akčný hrdina. Nedávno menoval najlepšie filmy podľa neho a jeden z nich označil za skutočné majstrovské dielo.

Steven Seagal, celým menom Steven Frederic Seagal, sa narodil 10. apríla 1952 v štáte Michigan, USA. Je majstrom viacerých bojových umení a od roku 1988 aj herec. Vtedy totiž vyšiel jeho prvý film s názvom Nico: Viac než zákon. Dnes má Seagal už 72 rokov a naposledy nakrútil film v roku 2019.

Okrem hereckej kariéry sa však Steven Seagal venuje aj produkovaniu vlastných filmov, či scenárom. V poslednom období je pre zmenu ambasádor pre rusko-americké vzťahy, nakoľko jeho sympatie k prezidentovi Ruska Putinovi sú verejne známe.

Nedávno mal známy herec vybrať najlepšie filmy podľa neho a jeden film označil za skutočné majstrovské dielo. Je to počin The Last Emperor, ktorý u nás vyšiel pod názvom Posledný cisár. Táto historická a životopisná dráma vznikla v roku 1987. Režíroval ju Bernardo Bertolucci a v hlavných úlohách sa predstavili napríklad John Lone, Joan Chen a Peter O’Toole.

Za zmienku určite stojí, že tento film sa natáčal vo Veľkej Británii, vo Francúzsku, v Taliansku a v Hong Kongu. Napríklad na československej filmovej databáze má dodnes nadštandardné hodnotenie 81%. Samotný Steven Seagal sa o snímke vyjadril: „Myslím si, že Posledný cisár je skutočne majstrovským dielom v každom ohľade.

Autor fotografie je Gage Skidmore

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre