Svetoznámi herci, ktorí produkujú vlastné filmy #2: Jennifer Lopez, Brad Pitt, či Margot Robbie!

163

Nedávno sme vám priniesli zoznam slávnych hercov, ktorí produkujú vlastné filmy. Vtedy sme vám predstavili desať hviezd, ktoré sa uplatnili aj na producentskej stoličke. Dnes sme si pre vás pripravili druhé pokračovanie. Nájdete v ňom mená ako Queen Latifah, Jennifer Lopez alebo Denzel Washington.

Queen Latifah

Herečka Queen Latifah sa medzi hviezdy, ktoré produkujú vlastné filmy, zaradila v roku 2003. Išlo o snímku Bringing Down the House. Pomohla produkovať mnoho filmov, v ktorých hrala. Vlastní spoločnosť Flavour Unit Entertainment.

Queen Latifah poses at the premiere of the film „Hustle,“ Wednesday, June 1, 2022, at the Regency Village Theatre in Los Angeles. (AP Photo/Chris Pizzello)

Jennifer Lopez

O Jennifer Lopez sme písali aj nedávno, keď sa objavila v zozname hercov, s ktorými sa ťažko pracuje. Patrí však aj medzi tie superstars, ktoré produkujú vlastné filmy. Jej producentskou premiérou bol film El Cantante z roku 2006. Nedávno produkovala, hrala a nahrala soundtrack k romantickej komédii Marry Me z roku 2022.

Autor tejto fotografie je chaim zvi

Eddie Murphy

Ďalší z hercov, ktorí produkujú vlastné filmy, je Eddie Murphy. Prvý film produkoval v roku 1995 a išlo o počin Vampire in Brooklyn. Produkoval a hral vo filmoch Norbit (2007) alebo Coming 2 America z roku 2021.

Autor tejto fotografie je David Shankbone

Brad Pitt

Držiteľ Oscara Brad Pitt má svoju spoločnosť Plan B Entertainment Inc. Tá produkovala viacero filmov, v ktorých hral. Snímka The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford z roku 2007 je prvý počin, ktorý sám produkoval. Neskôr prišli na rad známe filmy ako napríklad Moneyball, World War Z, The Big Short alebo Ad Astra z roku 2019.

Charlize Theron

Charlize Theron je ďalšia z herečiek, ktoré produkujú vlastné filmy. Jej debutový producentský počin bol životopisný film Monster z roku 2003, za ktorý získala dokonca Oscara za najlepšiu herečku. Odvtedy produkovala hneď viacero filmov, v ktorých učinkovala. Napríklad Dark Places (2015), Atomic Blonde (2017) alebo Tully (2018).

Autor fotografie je Gage Skidmore

Robert Redford

Robert Redford si spravil výborné meno ako herec, režisér, producent, ale založil aj filmový festival Sundance. Je majiteľ produkčnej spoločnosti Wildwood Enterprises Inc, ktorá produkovala viacero slávnych filmov. Za všetky spomeňme napríklad Three Days of the Condor, The Company You Keep, či Our Souls at Night.

Autor tejto fotografie je Public Citizen

Margot Robbie

Na rozdiel od väčšiny vyššie spomenutých hercov, ktorí produkujú vlastné filmy, Margot Robbie má zatiaľ len zopár producentských počinov. Tým prvým bol film Ja, Tonya z roku 2017, v ktorom známa herečka aj sama hrala. Nasledovali ďalšie producentské projekty ako Birds of Prey (2020), či Barbie (2023).

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America

Denzel Washington

Denzel Washington si svoj producentský debut odkrútil v roku 2002 v rámci životopisného filmu Príbeh Antwona Fishera, kde si aj sám zahral. Odvtedy si robí výborné meno nielen ako herec, ale aj ako producent. Prečítajte si aj náš starší článok najlepšie filmy Denzela Washingtona.

Autor tejto fotografie je GabboT

Forest Whitaker

Forest Whitaker je pomerne známy herec, ktorý učinkoval hneď vo viacerých slávnych filmoch. Už v roku 1991 pomáhal s produkovaním krimi-komédie A Rage in Harlem. Produkoval alebo spoluprodukoval filmy ako American Gun (2005), Behind the Movement (2018) alebo Sorry to Bother You, taktiež z roku 2018.

Reese Witherspoon

Dnešný zoznam hercov, ktorí produkujú vlastné filmy, ukončujeme herečkou Reese Witherspoon. S produkčnou kariérou začala v roku 2003 v rámci filmu Pravá blondínka 2, kde mala aj hlavnú rolu. Neskôr produkovala niekoľko filmov, v posledných rokoch najmä seriály. Spoluprodukovala počiny Big Little Lies (2017 – 2019), The Morning Show (2019 – 2023) alebo Little Fires Everywhere (2020).

Títo vyššie uvedení herci a herečky nie sú ani zďaleka jediní, ktorí produkujú vlastné filmy. Pozrite si aj predchádzajúcu časť.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre