7 hradov, ktorých história naháňa hrôzu – odvážite sa vstúpiť?

8928

Hrady sú impozantným prvkom miest. Skývajú však aj desivé príbehy, o ktorých sa niekoľko turistov presvečilo na vlastnej koži. Tu je niekoľko z nich…

sean thomas 3wkonYy2w94 unsplash
Zdroj: unsplash/ Sean Thomas

Hrad Houska, Blatce – Česká republika

Hrad Houska je zvláštny, nemá kuchyňu ani iné základné vybavenie. Má však jednu vec, ktorú nemá žiadny iný hrad na svete, obrovskú dieru v zemi, o ktorej sa hovorí, že je bránou do pekla. Podľa miestnej tradície bol hrad postavený na vrchole bezodnej priepasti, aby ju zapečatil a zabránil démonom uniknúť a chodiť po Zemi. 

Hrad Moosham, Unternberg – Rakúsko

Koncom 16. storočia bol hrad Moosham miestom série strašných udalostí. Desiatky ľudí boli na hrade mučení pravdepodobne po tom, čo boli obvinení z čarodejníctva. Dnes návštevníci hradu často počujú búchanie, vidia nezvyčajné stopy a dokonca cítia, že im niečo dýcha cez plecia.

Casa Loma, Toronto – Kanada

Tento hrad bol postavený v roku 1914 s množstvom tajných chodieb a miestností. Preslávil sa po tom, čo sa tu natáčal film X-Men. To však nie je všetko, po chodbách sa vraj prechádza žena oblečená v bielom, ktorú sprevádza zúfalý plač starca a pôvodní majitelia hradu, ktorí sa údajne pohybujú v jeho areáli. 

Edinburský hrad, Edinburgh – Škótsko

Hrad sa týči nad škótsky hlavným mestom, ktoré má už samo o sebe dosť temnú atmosféru, preto sa niet, čo čudovať, že sa okolo pevnosti točí niekoľko strašidelných príbehov. Podľa legendy sa v sálach hradu ozýva hlas mladého gajdoša, ktorý pred stovkami rokov zmizol bez stopy. Návštevníci Edinburského hradu tiež uvádzajú, že videli ľudí oblečených v uniformách z americkej revolučnej vojny, ktorá sa odohrala v rokoch 1775 až 1783.

celine geeurickx sVy3haOJrUo unsplash
Zdroj: unsplash/ Céline Geeurickx

Hrad Chillingham, Chillingham – Anglicko

Panstvo s vlastnou mučiarňou má dlhú a brutálnu históriu. Hovorí sa, že je domovom nešťastných duší. Nadprirodzené javy sa spájajú s chlapcom oblečenom v modrom odeve, ktorý prebýva v tzv. Ružovej miestnosti. O polnoci počuť chlapcove kvílenie neďaleko miesta, kde sa podľa miestnych tradícií v roku 1920 našla detská kostra a kúsky modrej látky. Keďže niektorí hostia hlásili aj záblesky modrého svetla, je postava dieťaťa známa, aj ako „žiarivý chlapec“.

Castello di Montebello, Torriana – Taliansko

Talianske Castello di Montebello patrí medzi najstrašidelnejšie miesta v krajine. Podľa tradície mal predchádzajúci majiteľ Lord Ugolinuccio a jeho manželka dieťa menom Guendolina, ktorá sa narodila s albinizmom. V tom čase sa o ňom hovorilo, že pochádza od diabla (Guendolinina matka farbila vlasy svojej dcéry, aby zamaskovala jej stav). Podľa legendy sa v jednu búrlivú noc Guendolina hrala s loptou. Keď lopta spadla zo schodov, naháňala sa za hračkou, a potom zmizla vo vzduchu nevedno kam. Mnoho ľudí verí, že duch zmiznutého dievčaťa stále chodí po hradných sálach.

Hrad Eltz, Wierschem – Nemecko

Nemecký Eltz vyzerá ako rozprávková budova uprostred zalesnených kopcov. Hoci je pevnosť z 12. storočia malebná, bola svedkom desivej tragédie, ktorá dodnes prenasleduje areál. Jednou z najstrašidelnejších miestností na hrade je spálňa Agnes Eltzovej, obyvateľky zo 16. storočia. Bola zabitá po tom, čo rytier, ktorého ponížila, vtrhol do hradu, aby sa pomstil. Hovorí sa, že žena stále blúdi po chodbách a zdržiava sa v miestnosti, kde zomrela pri obrane svojho hradu.

Ktorý z nich sa teda odvážite navštíviť?

 

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.