Strašidelné mýtické stvorenia, ktoré by ste rozhodne nechceli stretnúť.

4293

Strašidelné príbehy spájajúce sa s mýtickými postavami existujú a tradujú sa medzi ľuďmi už veľmi dlhý čas. Nadmieru obľúbené sú predovšetkým takto v posledný októbrový deň, kedy určite nie je na škodu si ich pripomenúť a povedať si o nich niečo viac. Či už tomu budete veriť alebo sa vám to bude zdať pritiahnuté za vlasy, jedno je isté – vyvrátiť to tak celkom nemôžete. 

Príbehy o postavách, ktoré vám nižšie v článku predostrieme ale nie sú vnímané len ako „rozprávky“ v niektorých krajinách sú neodmysliteľnou súčasťou tamojšej kultúry. 

Pontianak (Malajzia)

Zdroj: flickr

Číslo jedna na našom zozname desivých a hrôzostrašných stvorení je Pontianak, ktorá je súčasťou malajskej mytológie. Údajne ide o ženu, ktorá zomrela pri pôrode. Jej duch zostal na Zemi a vyznačuje sa neskonalou zlomyseľnosťou a zúrivosťou. Zobrazovaná je ako žena s porcelánovo bielou pokožkou a dlhými čiernymi vlasmi. Oblečené má biele šaty. Ak sa s ňou stretnete spočiatku sa javí ako dobrá a krásna žena, ktorá vám chce pomôcť (za svoje obete si vyberá predovšetkým slobodných osamelých mužov). Hneď ako sa do nej zamilujú im však vytrhá všetky vnútorné orgáne (pričom začína tými pohlavnými). 

Zvyčajne prichádza za splnu a jej prítomnosť sprevádza plač detí a zvuk ženského smiechu.

Baba Yaga (Rusko)

Zdroj: ccjk.com

Predstavte si vychudnutú zúboženú strašidelnú čarodejnicu s mocou čiernej mágie. Ľudia ju nazývajú aj lesným duchom a nie vždy je len zlá. Existujú prípady ľudí, ktorým naozaj pomohla, keď ju o to úctivo požiadali (jej hlavným cieľom je naučiť deti úcte k prírode). Niektorí ľudia v nej ale vidia ženu, ktorá ich v lese unesie a zotročí, a tak ju ako postavu používajú rodičia na vystrašenie svojich ratolestí, v prípade, že je to treba. 

Alp (Nemecko)

Zdroj: ccjk.com

Alp je folklórna postava pochádzajúca z územia Nemecka, pričom predstavuje ducha, ktorý sa môže meniť na mačku, psa, prasa, motýla a tiež hada. Ide o démona, ktorý sa objavoval v nočných morách mužov, žien a detí. Ľudia kedysi verili, že práve Alp im spôsobuje problémy so spánkom vrátane spánkového apnoe, spánkovej paralýzy a tiež námesačnosti.

Nuckelavee (Škótsko)

Zdroj: ccjk.com

Škótsko je krásna a historicky bohatá krajina. A týka sa to všetkých smerov nevynímajúc desivé príbehy a postavy. Jednou takou hrôzostrašnou príšerou je Nuckelavee – nápadne sa podobá koňovi. Je to mýtické stvorenie, ktoré má telo bez kože a hlavu približne desaťkrát väčšiu ako človek. Toto stvorenie zo seba dokáže vypustiť dych s obsiahnutým jedom, ktorý bez milosti otrávi a zničí všetko živé – zvieratá aj rastliny.

Banshee (Írsko)

Zdroj: ccjk.com

Banshee inak nazývaná aj „nositeľka zlých správ“, predstavuje víliu ženu. A jej príchod je akýmsi varovaním, že rodina utrpí smrť blízkeho člena. Banshee vyzerá ako stará žena s bledou tvárou, ktorú má zakrytú čiernym závojom. Niekde však veria, že jej úmysly sú dobré (jej len oznamovateľkou smrti, na ktorú sa ľudia môžu aspoň vopred pripraviť). 

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre