Stratila sa v havajských lesoch. O prežitie bojovala so zlomenou nohou a inými ťažkosťami celých 17 dní!

646

Amanda Eller sa stratila v hustom havajskom lese a sama začala pochybovať o tom, že sa jej podarí prežiť. Bola sama a strávila tam viac ako dva týždne. O prežitie navyše musela bojovať so zlomenou nohou a inými zdravotnými problémami!

A ako sa to všetko stalo? Mladá žena odišla na svoju tradičnú prechádzku ešte 8. mája, no vybrala si inú cestu, ako obvykle. Je známe, že veľmi rada medituje a v lese si aj zdriemne. Avšak, keď sa zobudila, až potom si uvedomila, že nevie, ako sa vrátiť k autu. Na mieste, na ktorom sa ocitla vyzeralo údajne všetko rovnako a bolo to mätúce. Žena navyše nemala so sebou ani telefón. Amandina mama povedala, že celý ten čas cítila, že jej dcéra žije. „Je to skutočná bojovníčka,“ vyjadrila sa jej matka.

35-ročná fyzioterapeutka sa ocitla v teréne, ktorý bol nebezpečný. Navyše, v danej oblasti neboli takmer žiaden zdroje jedla. Nádeje na jej záchranu sa každým dňom zmenšovali. „Musela som si vybrať a vybral som si život. Bolo to extrémne ťažké a stálo ma to množstvo síl, no bojovala som ako som vedela,“ povedala Amanda Eller. Odvážna žena sa snažila za každú cenu udržať si silného ducha a nepoddať sa. Každý deň zbierala bobule a guavu, aby mala čo jesť. Mala však obrovský problém s vodou – pila len tú a vtedy, keď si bola istá, že ide o nezávadnú vodu a nijako jej neublíži.

hawaii forest fotografia
Foto od BirdsEyePix

Topánky jej zmietla náhla povodeň, čo jej taktiež veľmi sťažilo boj o prežitie. Okrem zlomenej nohy bojovala dokonca aj s úpalom. Záchranné helikoptéry síce prelietali niekoľkokrát nad jej hlavou, no nik si ju nevšimol. Priateľ stratenej ženy sa preto rozhodol, že vytvorí vlastnú pátraciu skupinu a taktiež ju budú hľadať zo vzduchu. Celé lesy skenovali kus po kúsku až sa im napokon po pár dňoch pošťastilo. Amanda sa dokázal dostať z hlbokej rokliny a záchranári si ju všimli. Po celých 17 dňoch pátrania síce nebola žena zdravá, no bola živá.

Previezli ju do nemocnice v Maui. Schudla zopár kíl, mala zlomeninu ľavej holennej kosti a niekoľko infekcií, no i napriek tomu, čo všetko za tie dni zažila, vyzerala podľa doktorky dobre. „To, čím si prešla, sa my už nikdy nedozvieme,“ povedala Dr. Zora Bulatovičová.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre